HomeMagazinŞevval Sam: ‘Babası ile değil, annesi ile rekabet etsin’

Şevval Sam: ‘Babası ile değil, annesi ile rekabet etsin’

Şevval Sam: ‘Babası ile değil, annesi ile rekabet etsin’

Şarkıcı ve oyuncu Şevval Sam, önceki akşam Cihangir’de bir mekanda 48’inci yaş gününü kutladı. 1993 yılında nikah masasına oturduğu ‘Sarı Fırtına’ lakaplı eski milli futbolcu Metin Tekin ile 1996’da boşanan ve bu evlilikten bir çocuğu olan sanatçı, ‘Sadakatsiz’ dizisinde rol alan oğlu Tarık Emir Tekin’in babasına olan benzerliği hakkında konuştu.

“DOLU DOLU 48 SENE”

” Ünlü şarkıcı, “Bu saate kadar beni beklediğiniz için öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Dolu dolu bir 48 yaşa girdim. Doğum günüm bugün değil, 11 Kasım’da kutlamayı düşünmüyordum biraz sürpriz oldu. Çok yakın sevdiğim arkadaşlarımla bir araya gelmek istedik. Asistanımın doğum günüydü, burada kutlamak istedi, ben de aradan çıkarmış oldum. Aslında özel günlerden sıkılıyorum” dedi.
Şevval Sam, “Son dakika çok güzel bir hediye geldi. Şapka konseptime uymadı fakat sürpriz geldi. Çok beğendim, çıkarmadım takıyorum. Oğlumdan da çok güzel bir hediye geldi. El yapımı müzik kutusu, çok memnun oldum. Aynısını arasanız bulamazsınız. Allah herkese böyle hayırlı evlat nasip etsin” şeklinde konuştu.

“FOTOKOPİSİ GİBİ”

 “Oğlunuz geçtiğimiz günlerde efsane futbolcu Metin Tekin’e çok benzerliği ile gündem oldu” sözleri üzerine ünlü oyuncu, “Benzerlik dememek lazım, fotokopisi gibi. O biraz babasından çıktı gibi, kendine has bir tarzı duruşu tipi var. Hamileyken kime benzerse benzesin, dışı içi farketmez, ‘bana da benzesin’ dedim” ifadelerini kullandı.
1993-1996 yılları arasında Metin tekin ile evli olan sanatçı, “Futbolcu değil, oyuncu oldu ve bana benzedi. Dualarım tuttu. Metin çok başarılı, efsane bir futbolcu. ‘Bir aileye bir tane efsane yeter’ dedim. Onunla rekabet etmesin benimle rekabet etsin daha kolay” açıklamasını yaptı.

KEŞKE ONUN KADAR YAKIŞIKLI OLSAM” 

Annesi Şevval Sam’ın 48’inci doğum günü partisine katılan Tarık Emir Tekin, çıkışta soruları cevapladı. 24 yaşındaki oyuncu, “Lütfen kısa tutalım, araçlar burada pek bekleyemiyor, Annemin 26’ıncı doğum gününü kutladık. Ben onu öyle gördüm, çok güzel gözüküyor maşallah, her zamanki gibi. Biz aramızda kutladık, şimdi de dağılıyoruz” dedi.
Kanal D dizisi ‘Sadakatsiz’de ‘Selçuk’ karakterine hayat veren Tarık Emir Tekin, “Sadakatsiz’e sağlam başladık, öyle de gidiyoruz. Güzel bir sezon bizi bekliyor. Şimdi siz söylemeden ben söyleyeyim; annem bana ‘karbon kopya’ diyor. Babaya çok benzedimi söylüyorlar. Evet, birebir aynıyız” şeklinde konuştu. Başarılı oyuncu, “Metin Tekin gibi bir babam olduğu için gurur duyuyorum. Keşke babam gibi yakışıklı olabilsem. Çok karizmatik bir adam” sözleriyle, babasına övgüler yağdırdı.