HomeMagazinHaluk Levent: Bazen küçücük mutluluklar her şeydir

Haluk Levent: Bazen küçücük mutluluklar her şeydir

Haluk Levent: Bazen küçücük mutluluklar her şeydir

Deprem sonrası yaptığı çalışmalarla öne çıkan Ahbap Derneği Başkanı sanatçı Haluk Levent, yeni bir paylaşımla gündeme geldi. Deprem bölgesindeki iki kız çocuğunun gülerken çekilen bir karesini yayınlayan ünlü isme, takipçilerinden yorum gecikmedi.

Türkiye’yi hüzne boğan deprem felaketi sonrası yaraları sarmak için tüm kurumlar ve vatandaşlar büyük çaba sarf ediyor. Ünlüler dünyası da afet bölgesine yönelik yardım kampanyaları için ilk andan itibaren tek yürek olmuş durumda. Bu isimlerden biri de kurucusu ve başkanı olduğu Ahbap Derneği aracılığıyla önemli projelere imza atan Haluk Levent oldu.

İKİ BİN AİLE İÇİN KONTEYNER

11 Şubat’ta Ezgi Mola, Kıvanç Tatlıtuğ, Hande Erçel, Kenan İmirzalıoğlu, Özge Özpirinçci, Kıvanç Kasabalı ve Aleyna Tilki gibi ünlü isimler ile kamera karşısına geçen Haluk Levent, binlerce kişinin yaptığı bağışlar sonrası yardım bütçesini 850 milyon TL olarak belirlediklerini açıklamıştı. Hatay’a 2 bin aile için konteynerler gitmeye başlayacağını duyuran Levent, “Okulları onaracağız. Yaşlılar için bakımevleri, rehabilitasyon merkezleri, öğrenci yurtları açacağız” demişti.

‘ÇADIRKENT DOLMAK ÜZERE’

13 Şubat’ta “Üç bin kişinin geçici olarak kalacağı ikinci çadırkent kuruldu” duyurusunu yapan sanatçı, 14 Şubat’ta ise Ahbap Çadırkent’ten video paylaşıp, “Hatay’da üç öğün yemeği olan, içinde yatağı battaniyesi, nevresimleri bulunan üç bin kişilik çadırkent şu an dolmak üzere. Teknik ekiplerini seferber eden Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Jandarma komutanlığına bağlı canımız askerlere teşekkürler” mesajını yazmıştı.

TWITTER’DAN PAYLAŞTI

Deprem bölgesinde Ahbap Derneği ile birlikte çalışmalara devam eden Haluk Levent, son olarak Twitter hesabından takipçilerini gülümseten bir paylaşım yaptı.

Şarkıcı, ellerinde oyuncakla gülen iki kız çocuğunun fotoğrafını yayınlayarak; “Bazen küçücük mutluluklar her şeydir” notunu düştü.

‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLSUN’

Ünlü ismin kısa sürede binlerce beğeni alan bu karesine, “Bu gülücükte emeği olan herkese gönülden şükranlarımı gönderiyorum”, “Önce siz ve sonra vesile olan kardeşlerimizden Allah razı olsun” ve “Günlerdir tebessüm ettiren, umut veren güzel çocuklar… Çocuklarımız için her şey çok güzel olsun” gibi yorumlar yazıldı.