HomeMagazinEbru Gündeş: Ne rahat nefes alabiliriz artık, ne de böyle bir acıyı unutabiliriz

Ebru Gündeş: Ne rahat nefes alabiliriz artık, ne de böyle bir acıyı unutabiliriz

Ebru Gündeş: Ne rahat nefes alabiliriz artık, ne de böyle bir acıyı unutabiliriz

7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük deprem sonrası tüm Türkiye tek yürek oldu. Depremden etkilenen bölgelere yardım göndermek için herkes seferber oldu. Onlardan biri de Ebru Gündeş’ti. Ünlü şarkıcıdan yaşanan felaketle ilgili yeni bir paylaşım geldi.

6 Şubat Pazartesi günü biri 7.7, diğeri 7.6 şiddetinde meydana gelen iki deprem; Türkiye’nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerini salladı.Merkez üssü Kahramanmaraş olan, 11 ilimizde yıkıcı etkiye sahip iki depremde yaşanan binlerce can kaybı ülkemizi yasa boğdu. Kurtarma çalışmaları devam ederken, ünlü isimler de tek yürek olarak depremzedeler için harekete geçti. Bazılar direkt olarak deprem bölgesinde faaliyet gösterirken; bazıları ise bağışlar ve paylaşımlar ile depremden etkilenen insanlara destek oldu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Bu isimlerden biri olan ünlü şarkıcı Ebru Gündeş, son olarak 7.5 milyon takipçili Instagram sayfasının hikayeler bölümünden bir yazı yayınladı.

‘YÜREĞİMİZE BİR ŞEY OTURDU VE KALKMASI İMKANSIZ’

Yaşanan felakette hayatını kaybeden çocuklar için balon bağlanan enkazın görüntüsünü paylaşan Gündeş, şu ifadelere yer verdi:

Yüreğimize bir şey oturdu ve kalkması imkansız. Ne rahat nefes alabiliriz artık, ne de böyle bir acıyı unutabiliriz. Unutmayacağız da…

BAĞIŞ YAPTI

Şarkıcı, daha önce de depremzedeler için AHBAP Derneği’ne 500 bin TL bağış yapmıştı. Ünlü isim, 15 Şubat akşamı tüm kanallarda ortak yayınlanan ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyasında da yer almıştı.