HomeMagazinEylül Öztürk depremzede aile için evini açtı

Eylül Öztürk depremzede aile için evini açtı

Eylül Öztürk depremzede aile için evini açtı

Ülkemizde yaşanan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depremi sonrası ünlüler harekete geçti. Fenomen Eylül Öztürk, ilk günden beri sosyal medya hesabı üzerinden yardımlar toplayarak destek olmaya çalışıyordu. Ünlü fenomenden son olarak alkışlanacak bir hareket geldi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat Pazartesi saat 04:17’de 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Aynı gün Elbistan ilçesinde 13.24’te 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. Dokuz saat arayla meydana gelen şiddetli depremler, Kahramanmaraş’ın yanı sıra 10 ilimizde da büyük yıkıma neden oldu.

Ardından Hatay, 20 Şubat akşamı da 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki depremle sallandı. Hatay depremleri, birçok ilde etkili bir şekilde hissedildi.

MİSAFİR ODASINI DÜZENLEDİ

Sosyal medya fenomeni ve oyuncu Eylül Öztürk, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaraları sarmak için ilk günden beri seferber oldu. Sosyal medya üzerinden yardım çağrıları yaparak ve yardımlar toplayarak destek olan Öztürk’ten takdir toplayan bir hareket daha geldi. Öztürk, evindeki misafir odasını Hataylı depremzede aile için hazırladı.

“İNŞALLAH BEĞENİRLER”

Ünlü fenomen “Misafir odamızı depremzedelerimiz için hazırladık. İnşallah beğenirler” sözleri ile büyük takdir topladı.

”OKUL VE EV TAMAM, GERİYE İŞ BULMAK KALDI”

Öztürk, ayrıca ailenin minik kızını okula yazdırdı ve aile içinde yeni bir ev arayışına girdi. O anları da şu sözlerle takipçileri ile paylaştı:

Allah herkesin yardımcısı olsun vallahi. Biz ev tuttuk şimdi bu ailemize hemen okulun yanında üstelik, ama gerçekten Allah yardım etti de tüm kapılar kolaylıkla açıldı. Sahibinden eşyalı ev bulduk ki İstanbul’da pek mümkün değil. Okul da tamam şimdi geriye iş bulmak kalıyor onu da çözeceğim.

Annenin ve babanın öğretmen olduğu belirten Öztürk, Anadolu Yakası’nda metro hattı güzergahında iş aradıklarını da dile getirerek sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu.