HomeMagazinFedon: Kanser oldum, böbreğimin yarısı alındı

Fedon: Kanser oldum, böbreğimin yarısı alındı

Fedon: Kanser oldum, böbreğimin yarısı alındı

Bodrum denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Fedon, Magazin D Pazar programına konuştu. 77 yaşındaki ünlü şarkıcı Fedon, son dönemde yaşadığı sağlık sorunlarını anlattı.
Son iki yılını kanser ile mücadele ile geçirdiğini belirten Fedon “Artık hastalıklar arttı.

Eski model bir arabanın önce kaportası çürür, sonra motor yağ kaçırır. Bunları bekleyen bir insanım, olacak bunlar… Yaşımdan dolayı çok hastalıklar geldi, direniyorum” dedi.


“ÖLÜMDEN KORKMUYORUM” 

Yılların şarkıcısı, sözlerine; Kanser oldum, böbreğimin yarısı gitti… Ama ölümden korkmuyorum. Zeki Müren’in çok güzel derdi “Ölüm varken ben yokum, ben varken ölüm yok.”
“Sürünmeyeyim başka hiç bir şey istemiyorum. Ölüm Allah’ın emri. Her gece dua ediyorum ‘Allah’ım çocuklarımın sağlığını ver, beni de ele güne muhtaç etme, süründürmeden canımı al…’ İnsan et ağırdır, çok zor bir şey” diye devam etti.


“YORULDUM, ESKİSİ GİBİ DEĞİLİM” 

Her şeye rağmen yaşamayı çok sevdiğini belirten ünlü şarkıcı ” Hastalık sahibi olup da benim gibi çalışan, yaşayan yoktur. Dün gece üç saat sahneye çıktım” dedi ve ekledi:
“Artık imkanlarım dahilinde günümü gün etmeye çalışıyorum. Hala giyip kuşanıp çıkıyorum dışarı. Ama yoruldum artık eskisi gibi değilim.”


‘BABASININ KOPYASI’ 

Ayrıca Fedon’un oğlu Theo ile verdiği baba-oğul pozu, sosyal medyada gündem olmuştu. 75 yaşındaki babasına olan benzerliğiyle dikkat çeken Theo için, “Babasının kopyası gibi!” ve “Hangisi Fedon?” şeklinde yorumlar yapılmıştı.


“GERÇEK MAYONUN SON TEMSİLCİSİ” 

Öte yandan Fedon, geçtiğimiz yıllarda vazgeçmediği slip mayosuyla fotoğraf çektirip sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Ünlü isim, paylaşımına; “Gerçek mayonun son temsilcisi” notunu düşmüştü.