HomeMagazinAydemir Akbaş Kansere Yakalandığını Duyurdu

Aydemir Akbaş Kansere Yakalandığını Duyurdu

Aydemir Akbaş Kansere Yakalandığını Duyurdu

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Aydemir Akbaş, zaman zaman yaptığı açıklamalarla adından söz ettiriyor. 86 yaşındaki oyuncu, son olarak üzücü bir haberle gündeme geldi. Aydemir Akbaş, sosyal medya hesabından kansere yakalandığını duyurdu. Açıklamanın ardından usta sanatçıya sevenlerinden ‘geçmiş olsun’ mesajları yağdı.

Ünlüler dünyasından Armağan Çağlayan ve Nagihan Karadere’nin ardından bir üzücü haber de Aydemir Akbaş’tan geldi. 86 yaşındaki oyuncu, sosyal medya hesabından kansere yakalandığını duyurdu.

“İLK BENDEN DUYUN İSTEDİM”

Aydemir Akbaş, Instagram hesabından yayınladığı karede şu ifadelere yer verdi:

Herkese merhaba. Yaklaşık 15 günlük tetkiklerin ardından kanser olduğum netleşti. 10 sene önce de benzer şekilde olmuş ve atlatmıştım. Tedavim Sn. Dursun Buğra kontrolünde başladı. Şu an kendimi gayet iyi hissediyorum, umarım böyle hissetmeye devam eder ve tekrar atlatırım. İlk benden duyun istedim, şimdilik yazmaya ve çalışmaya devam… Sevenlerime, yakınlarıma selamlar sevgiler.

İKİ KEZ KANSERİ YENDİ

Geçtiğimiz yıllarda gırtlak kanserini yenen usta oyuncu Aydemir Akbaş’a, daha sonra kolon ve bağırsak kanseri teşhisi konulmuştu.

Akbaş, “Kanserden yırttım! Doktorum da bana şaşırdı; ’90’a 95’e kadar yolun var’ dedi” açıklamasında bulunmuştu.