HomeMagazin‘Prestij Meselesi’ Davalık Oldu! Mahsun Kırmızıgül’den Açıklama

‘Prestij Meselesi’ Davalık Oldu! Mahsun Kırmızıgül’den Açıklama

‘Prestij Meselesi’ Davalık Oldu! Mahsun Kırmızıgül’den Açıklama

1 Eylül 2003 tarihinde yaşamını yitiren Hilmi Toplaoğlu’nun büyük oğlu Volkan Topal, babasının kişilik haklarına saldırı teşkil eden sahneler olduğu iddiası ile ‘Prestij Meselesi’ filminin gösteriminin durdurulması için İstanbul Fikri Haklar Hukuk Mahkemesi’nden tedbir talep etti. Filme büyük emek verdiğini belirten yönetmen Mahsun Kırmızıgül’den cevap geldi.

Ünlü müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Prestij Müzik şirketini kurma sürecini anlattığı Prestij Meselesi filmi, 3 Şubat’ta gösterime girecek. Topaloğlu’nun büyük oğlu Volkan Topal, Mahsun Kırmızıgül’e babasının itibarına zarar verdiği iddiasıyla filmin gösteriminin durdurulması için dava açtı. Kırmızıgül ise Hilmi Topaloğlu’nun ailesinden izin alındığını belirtti.

“Yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün uzun yıllardır çekmeyi arzu ettiği, bir otobiyografi, bir umut hikayesi olarak Prestij Meselesi tüm sinema severlerin son yıllarda büyük heyecan ve merakla beklediği bir filmdir.

Hal böyleyken, merhum Hilmi Toplaoğlu’nun büyük oğlu Volkan Topal tarafından Prestij Meselesi filminin, merhum Hilmi Toplaoğlu’nun kişilik haklarına saldırı teşkil eden sahneleri olduğu iddiası ile gösteriminin durdurulması, engellenmesi için İstanbul Fikri Haklar Hukuk Mahkemesi’nden tedbir talep edilmiştir.