HomeFlaş HaberKUR’AN-I KERİM’E ALÇAK BİR SALDIRI DAHA

KUR’AN-I KERİM’E ALÇAK BİR SALDIRI DAHA

KUR’AN-I KERİM’E ALÇAK BİR SALDIRI DAHA

İsveç’in ardından Hollanda’da alçak saldırı! Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı

Hollanda’nın Lahey kentinde İslam düşmanı Pegida lideri Kur’an-ı Kerim yırttı. Avrupa’da yaşanan çirkin olay sonrası Dışişleri Bakanlığı, Hollanda’nın Ankara Büyükelçisini çağırarak olayı protesto etti.

Avrupa’da peş peşe yaşanan skandallar sonrası Türkiye’den karşı adımlar geliyor. Pegida(Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar)’nın Hollanda lideri Edwin Wagensveld’in Kur’an-ı Kerim yakması sonrası harekete geçildi. Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Hollanda’nın Lahey kentinde İslam düşmanı bir şahsın 22 Ocak’ta kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i hedef alan aşağılık saldırısını en güçlü şekilde lanetliyoruz.

İsveç’in ardından bu kez Hollanda’da yaşanan ve kutsal değerlerimize hakaret eden ve nefret suçu içeren bu alçak eylem, İslam düşmanlığının, ayrımcılığın ve yabancı düşmanlığının Avrupa’da artık sınır tanımadığının açık ilanıdır.

Bu eylemler sadece Müslümanların değil, tüm insanlığın temel hak ve özgürlüklerini, manevi değerlerini ve toplumsal hoşgörüyü doğrudan hedef almakta; ayrıca birarada barış içinde yaşama kültürünü zedelemektedir.

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Bakanlığımıza çağırılarak bu iğrenç ve aşağılık eylemi kınadığımız ve protesto ettiğimiz güçlü ifadelerle bildirilmiş, Hollanda’nın bu tür provokatif eylemlere müsaade etmemesi talep edilmiştir.

Hollanda makamlarının olayın failine yönelik gerekli işlemleri yapmasını, bu tür hadiselerin tekrarının önlenmesi amacıyla somut tedbirleri hayata geçirmesini bekliyoruz.