HomeTv dünyasiKIM KARDASHIAN’A KRİPTO PARA UYARISI

KIM KARDASHIAN’A KRİPTO PARA UYARISI

KIM KARDASHIAN’A KRİPTO PARA UYARISI

Reality şov yıldızı Kim Kardashian, sosyal medya hesabından kripto para reklamı yaptı. Bu paylaşımın ardından, İngiltere’deki finans otoritelerinden Kardashian’a kripto para dolandırıcılığıyla ilgili uyarı geldi.

Britanya Mali Yürütme Otoritesi (FCA) Başkanı Charles Randell, Cambridge’de katıldığı bir konferansta ‘sahte Ethereum’ (Ethereum Max) reklamı yapan Kim Kardashian’a tepki gösterdi. Randell, açıklamasında, “Hayatımızın çoğunu çevrimiçi olarak yaşarken, çevrimiçi ticaretin başka hiçbir işletmede hoş görmeyeceğimiz şekillerde çalışmasına izin veremeyiz” dedi. Randell ayrıca, “Faaliyetlerimiz, insanları yatırım sahtekarlığından ve dolandırıcılıklardan koruyan kuralları içermektedir” diye ekledi.

Kardashian, geçtiğimiz Haziran ayında 200 milyondan fazla takipçisi olan Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Ethereum Max’in reklamını yapmıştı. Kardashian’ın paylaşımını sert sözlerle eleştiren Randell, Ethereum Max’in Bitcoin’den sonra dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum’a bağlı olmadığı vurgusunu yaptı.

Kardashian’ın gönderisinin Instagram kurallarına uygun bir reklam olarak kaydedildiğini söyleyen Randell, Ethereum Max’ın bir aldatmacadan ibaret olup olmadığı konusunda net bir bilgiye sahip olmadığını belirtti. FCA, ekonomik varlıkların İngiliz hükümetinin finansal hizmetler tazminat planı tarafından desteklenmemesi nedeniyle yatırımcıların potansiyel olarak tüm paralarını kaybedebileceğini savunarak kripto para riskine karşı defalarca uyarıda bulunmuştu.