HomeMagazinKahramanmaraş’taki depremin ardından ünlü isimlerden art arda paylaşımlar geldi!

Kahramanmaraş’taki depremin ardından ünlü isimlerden art arda paylaşımlar geldi!

Kahramanmaraş’taki depremin ardından ünlü isimlerden art arda paylaşımlar geldi!

Türkiye’nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgeleri, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.4 büyüklüğündeki depremle sallandı. Deprem yaklaşık 30 saniyeden fazla sürdü. Korkutan depremin ardından ünlü isimlerden peş peşe sosyal medya paylaşımları geldi. Deprem sonrası açıklamada bulunan ünlü oyuncu Melisa Aslı Pamuk, anneanne ve teyzesinin binada mahsur kaldığını söyledi.

Sabah saat 4.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı birçok kentte hissedildi. Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ı da sarstı.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye genelinde 76 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve 440 vatandaşın yaralandığını duyurdu.

Deprem sonrası ünlü isimlerden destek mesajları yağdı…

ANNEANNESİ VE TEYZESİ İÇİN YARDIM İSTEDİ

Melisa Aslı Pamuk, Kahramanmaraş’taki 7.4 şiddetindeki deprem sonrası Antakya’da bulunan vatandaşlardan yardım istedi. Anneannesinin yürüyemediğini vurgulayan güzel oyuncu, yaşlı kadının teyzesi ile binada mahsur kaldığını sözlerine ekledi. Melisa Aslı Pamuk apartmanın ne durumda olduğunu bilmediklerini vurguladı.

“YARDIMCI OLABİLECEK VAR MI?”

Melisa Aslı Pamuk sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Anneannem yürüyemiyor, hasta..Teyzem ile birlikte binada mahsur kaldılar. Apartman ne durumda bilmiyoruz, bölgede yardımcı olabilecekler var mı? 75.yıl Bulvarı no.10 Cem apt 4’üncü kat Antakya.

MUSTAFA SANDAL

“Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,4 şiddetindeki depremde Diyarbakır, Hatay, Malatya gibi çevre illerde ve birçok yerde maalesef ciddi yıkımlar olmuş. Çok geçmiş olsun. Allah bölgedeki tüm vatandaşlarımızın yardımcısı olsun. Umarım daha kötü haberler almayız. Dualarımız sizlerle…”

EZGİ MOLA

“Geçmiş olsun Türkiye. Ne acı habere uyandık be… #deprem…”

FAZIL SAY

“Bu sabah acı bir haber ile uyandık, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde çok büyük bir deprem. 7,4 şiddetinde. Pek çok ilde hissedilmiş. Halkımız için tek yürek olma ve yardımlaşma günleri…”

IŞIN KARACA

“Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa, Osmaniye, Mersin, Gaziantep, Hatay… Kalbimiz ve dualarımız sizinle… Kenetlenme zamanı… Elimizden geleni ardımıza koymayalım…”

BÜLENT ERSOY

“Geçmiş olsun Türkiye’m…”

DEMET AKALIN

“Adana, Maraş, Diyarbakır… Rabbim yardımcımız olsun.”

DAMLA ERSUBAŞI

“Çok geçmiş olsun. Rabbim yardımcımız olsun.”