HomeMagazinFeryal Gülman tatsız piştinin perde arkasını anlattı

Feryal Gülman tatsız piştinin perde arkasını anlattı

Feryal Gülman tatsız piştinin perde arkasını anlattı

Sosyetenin tanınmış ismi Feryal Gülman, boşanma aşamasında olduğu eşi Kemal Gülman ve 59 yaş küçük sevgilisi Eda Cideli ile uçakta karşı karşıya geldi. Boşanma davasının devam ettiği eşi ve onun sevgilisiyle aynı uçakta üç saat yolculuk yapan Gülman, o anki hislerini ve evlilikleri süresince gördüğü psikolojik şiddeti canlı yayında anlattı.Boşanma davaları sekiz yıldır devam eden iş insanı Kemal Gülman (89) ile oğlu Aslan’ın annesi Feryal Gülman (57) aynı uçakta pişti oldu. Fransa’nın Nice şehrinden İstanbul’a dönen Kemal Bey ve kendisinden 59 yaş küçük sevgilisi Eda Cideli, Feryal Hanım ile birlikte uçtu.

İstanbul’a iner inmez Kemal Gülman, basın mensuplarına “Bu kadın belasını arıyor!” derken; Feryal Gülman ise, “Uçakta gördüm, şaşırdım. Boşanma sürecimiz devam ediyor” açıklamasını yapmıştı.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Tüm bu yaşananların ardından Feryal Gülman, tv8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programının canlı yayınına bağlandı. Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden olan Gülman, boşanma aşamasında olduğu eşi Kemal Gülman ile uçakta yaşadığı karşılaşmanın tüm detaylarını anlattı.
“Uçağa binerken körükte gördüm onları şok oldum” diyerek söze başlayan Gülman, “Eşyalarımı yerleştirdim, yerime oturdum. Arkamdan onlar geldi ve eşyalarını benimkilerin yanına koydular. Bu süreç biraz uzun sürdü ama arkalarından bekleyen insanlar bizi tanıdı, bakışlarından anladım. Eşyalarını oraya koyunca da bana yakın oturacaklarını anladım” dedi.

“HOSTESİN YANINA GİTTİM” 

“Eşim ( Kemal Gülman) benim oturduğum sıranın başına oturdu, birlikte olduğu Eda Hanım da benim önüme. Sonrasında hostes hanımın yanına gittim ona durumu açıkladım. Bunu fark ettiğini ve sakin olmam gerektiğini söyledi. Hatta bana su ikram etti.”
“Koronavirüs nedeniyle yer değişikliği yapamayacaklarını ancak ön tarafta genç bir beyin yanının boş olduğunu söyledi. O da çok sevdiğim bir arkadaşımın oğlu, benim oğlumun da arkadaşı. Biraz onun yanında oturdum, onunla konuşmak da beni sakinleştirdi. Sonrasında mecburen yerime döndüm.”

“BİLMEK BAŞKA AYNI ORTAMDA OLMAK BAŞKA”

 Hissettiklerini anlatan ünlü isim, “Hala sesim titriyor. O gün o uçakta onlarla yolculuk etmek istemezdim tabi ki çok zor bir şey kimse istemez. Biz hala boşanmadık ayrılık sürecimiz devam ediyor. Bu zaten eşimin evliliğimiz ya da ayrılık sürecindeki ilk ilişkisi değil. Çoğu da basına yansıdı. Ama bilmek başka gözünle görmek ve aynı ortamda olmak başka” dedi.

“BİTSİN İSTEDİM” 

Yol boyunca hiç konuşmadıklarını söyleyen Feryal Gülman, üç saatlik uçuşun kendisine üç yıl gibi geldiğini açıkladı. “Bitsin istedim, ‘niye buradaydım?’ dedim” diye konuştu.

“AŞK EVLİLİĞİ YAPMIŞTIK”

 Feryal Gülman, Kemal Bey ile aralarında 32 yaş fark olduğunu, kendisi ile evlendiğinde Kemal Bey’in 50’li yaşlarında olduğunu ifade ederek, çok severek aşık olarak evlendiklerini söyledi. Gülman, mimar olduğunu ve eşinin evlenme teklifini kabul ederek Ankara’daki kariyerini bırakıp İstanbul’a geldiğini de sözlerine ekledi.

“SENİN YERİNE İKİ TANE 20’LİK ALALIM” 

Kemal Gülman’la 22 yıllık evliliğinde gördüğü psikolojik şiddetten de bahseden Feryal Gülman, Kendisinin 40’lı yaşlarına geldiğinde, Kemal Bey’in etrafındaki insanlarına ne düşüneceklerine aldırmadan “Seni bankaya vermek lazım, senin yerine 2 tane 20’lik alalım” diye konuştuğunu açıkladı.
O dönem bunu şaka olarak algıladığını dile getiren Feryal Gülman, “Sanıyorum eşimin bu konuyla ilgili yani her zaman yanında genç bir kadın olmasıyla ilgili bir takıntısı var” ifadelerini kullandı.