HomeUncategorizedFATMAGÜL’ÜN SUÇU NE ALMANYA’DA

FATMAGÜL’ÜN SUÇU NE ALMANYA’DA

FATMAGÜL’ÜN SUÇU NE ALMANYA’DA

Yayınlandığı dönemde hem reyting rekorları kıran hem de çok tartışılan “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisi, Almanya’ya uyarlanıyor. Dizinin yapım hakları Bantry Bay tarafından satın alındı.

2010-2012 döneminde Kanal D’de yayınlanan fenomen dizi “Fatmagül’ün Suçu Ne?” hâlâ izleyicinin ve yapımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Bugüne kadar 50’den fazla ülkede yayınlanan, belgesellere konu olan dizi, şimdi de Almanya’ya uyarlanıyor.

Ay Yapım’ın yapımcılığında çekilen, başrollerini Beren Saat, Engin Akyürek, Fırat Çelik, Esra Dermancıoğlu, Buğra Gülsoy, Kaan Taşaner ve Engin Öztürk’ün paylaştığı dizinin yapım hakları, Almanya’nın önde gelen yapım şirketlerinden Bantry Bay tarafından satın alındı. Resmi anlaşma, geçtiğimiz gün imzalandı.

Bantry Bay yetkilileri, imzaların atılmasının ardından yaptıkları açıklamada “Fatmagül, global bir hikayeye sahip olduğunu ve başarısını çoktan kanıtladı. Biz de bu müthiş dizinin ilk remake’ini yapacak olmaktan dolayı gururluyuz” dedi. Alman oyuncularla çekilecek olan “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinin Almanya’da hangi adla ve ne zaman yayına gireceği henüz netlik kazanmadı.

Senaryosu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu tarafından yazılan, Hilal Saral’ın yönetmenliğini üstlendiği “Fatmagül’ün Suçu Ne?”, orijinal versiyonuyla halen Latin Amerika ülkelerinde gösteriliyor.