Homeİş Dünyası6 Şubat depremi Türkiye için büyük bir felaket olsa da, birçok başarılı iş kadını bu zorlu zamanlarda topluma yardım etmek için ellerinden geleni yaparak önemli katkılarda bulundu.

6 Şubat depremi Türkiye için büyük bir felaket olsa da, birçok başarılı iş kadını bu zorlu zamanlarda topluma yardım etmek için ellerinden geleni yaparak önemli katkılarda bulundu.

6 Şubat depremi Türkiye için büyük bir felaket olsa da, birçok başarılı iş kadını bu zorlu zamanlarda topluma yardım etmek için ellerinden geleni yaparak önemli katkılarda bulundu.

Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından biri olan Güler Sabancı, Sabancı Vakfı aracılığıyla depremzedelere yardım etmek için bir acil yardım kampanyası başlattı ve maddi yardımlar sayesinde birçok depremzedeye destek oldu. Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, afet bölgesine malzeme göndererek destek verdi ve aynı zamanda deprem bölgesindeki iş ortaklarına, Kariyer.net ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında işe alım ilanları konusunda destek sağladı.

İpek Ilıcak Kayaalp’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ve ilk günden beri bölgede olan Rönesans Holding, depremin ilk gününden itibaren 4 bin kişiye kapılarını açtı, bölgeye gıda ve barınma için acil ihtiyaçları gönderdi. Holding, deprem bölgesinde kurduğu 10.000 kişilik konteyner kentlerle kadın, genç ve çocuk dostu alanlar yarattı ve bölgedeki sosyal & psikolojik ihtiyaçları karşılamak için UNICEF – UNFPA’in çalışmalarını destekliyor. Filiz Bikmen, Türk Kızılayı ile birlikte çalışarak, depremzedelere gıda, su ve barınak gibi temel ihtiyaçları sağlamak için çalışmalar yürüttü.

Trendyol’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, Ahbap iş birliği ile deprem bölgelerine destek paketleri gönderilmesi için dijital kartları kullanıma sundu ve aynı zamanda gıda ve giysi desteği sağladı. Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Adıyaman’a konteynerler ve hijyen tırları gönderdi ve yardım malzemelerini İhtiyaç Haritası koordinasyonu ile birlikte kendi araçlarıyla ulaştırmaya devam ediyor.

Bu iş kadınlarının yaptıkları çalışmalar, topluma yardım etmek ve krizle başa çıkmak için önemli katkılarda bulunduklarının en büyük kanıtıdır.