HomeMagazin‘EKİN NEDEN SESSİZ KALDIN?’

‘EKİN NEDEN SESSİZ KALDIN?’

‘EKİN NEDEN SESSİZ KALDIN?’

Takvim gazetesi köşe yazarı Ufuk Özcan’ın bugünkü köşesinden:

“Geçtiğimiz gün oyuncu Tuba Büyüküstün ile meslektaşı Ekin Mert Daymaz’ın, yeni bir aşka yelken açtıklarını yazmıştım.
Bir aydır birliktelik yaşayan çifti, hatta yine oyuncu bir arkadaşları Günay Karacaoğlu’nun tanıştırdığı ortaya çıkmıştı. Bu yazdığım haber sonrası Tuba Büyüküstün ile Ekin Mert Daymaz ikilisinin yakın çevresinden telefonlar aldım.
Bu haberi çevrelerinden kimin verdiğini öğrenmek istiyorlarmış.
Sadece bu aşkı 5 ya da 6 kişinin bildiğini söyleyen arayan kişiler, Tuba Büyüküstün ve Ekin Mert Daymaz’ın bu kişiyi öğrenmek istediklerini söylediler. Bugüne kadar kimlerden telefon aldık, bir bilseler, aramazlardı bile, ben de bugüne kadar bir tane bile haber kaynağımı ispiyonlamış kişi olmadım. Tabii bu durumda da kaynağım bende saklı kaldı. Bu konuşmaların ertesi günü Tuba Büyüküstün, sosyal medya hesabından kendisine göre cool bir harekette bulunarak, “Biliyorum; bana aşkı yakıştırıyorsunuz. Adına, ‘ilişki’ diyorsunuz. Benim adıma mutlu oluyor ya da beni yeriyorsunuz.
Ama ben, bu aralar kendimle bir ilişki yaşıyorum. Kendimle bitmeyen bir randevudayım. Kendi gözlerimin içine bakıyorum. Kendi ellerimi tutuyorum.
Önce kendi ruhuma dokunmalı, aşkın kendisi olmalıyım” ifadelerini kullanarak bu aşkı yalanladı. Ben buradan Ekin Mert Daymaz’a büyük saygısızlık yapıldığını düşünüyorum.
Çünkü yaşadığı bir ilişkinin arkasında duramayan, bir adamın gururuyla oynayan, bir açıklama var. Üç senelik bir ilişkiden çıkmış olan Tuba Büyüküstün, hemen böyle bir aşk haberini kabul edecek değil. Bu durumu anlıyorum ama Ekin Mert Daymaz’ın sessiz kalmasını anlamış değilim… Eğer Ekin de bu aşk haberini yalanlarsa ben bu köşeden Tuba Büyüküstün ile Ekin Mert Daymaz’dan ‘düzeltme yani özür’ yazısı yazacağımı belirtmek isterim.
Fakat bu aşk haberi, kanıtlanırsa ne olacak?.”