HomeMagazinEDİS EUROVİSİON’A GÖZ KIRPTI

EDİS EUROVİSİON’A GÖZ KIRPTI

EDİS EUROVİSİON’A GÖZ KIRPTI

Yurtdışına açılıp İngilizce albüm çıkarmak için Londra’ya gidecek olan Edis, Eurovision için yeşil ışık yaktı. Ünlü şarkıcı, “Bana teklif gelse Eurovision’da ülkemi temsil ederim” dedi. Edis, bir dönem Eurovision’a katılma hayaliyle şarkı yazdığını itiraf edip, “Katılmak büyük cesaret teklif gelse ben de yapabilirim. Çocukluğumda çok izledim ve sevdim. Hatta bir gün katılırsak diye ‘Dudak’ adlı bir şarkı bile yapmıştım” ifadelerini kullandı. Habertürk’ten Tolga Aslan’ın haberine göre; Edis, klibini çektiği yeni single çalışmasındaki ‘Arıyorum’ adlı şarkısının çıkışını dostlarıyla Beşiktaş’taki bir mekanda kutladı.

Tek parçalık single yaptığını söyleyen şarkıcı, ilk kez farklı nameler ve arabesk tınıları içeren bir şarkı olduğunu anlattı.

Hayranlarını şaşırtacağını ifade eden şarkıcı, “Hiç üç gün süren klip setim olmamıştı. Aranjman da epey sürdü. Hiç okumadığım tarzda bir şarkı, benden öyle nameler duymadı dinleyenlerim. İçinde 90’lar Türkçe Pop havası var, biraz biraz arabesk var. İnanın dinleyince şaşıracaksınız” dedi.

Edis, “Arabesk ya da sanat müziği albümü yapmayı düşünür müsünüz?” sorusu üzerine, “Zaman ne gösterir bilmiyorum. Arabesk için öyle bir iki kez performansta bulundum ama benim alanım değil, eğitim bu yönde değil, dinlemeyi seviyorum” açıklamasında bulundu.

Edis, eleştirilere açık olup olmadığı sorusu üzerine arkadaşı Aleyna Tilki’den örnek verip “Ben hayatımda onun kadar eleştirilmedim, başıma gelirse nasıl hissederim bilmiyorum, o bu konuda güçlü biri. Ben hep kendimi güvenli sularda ilerlettim. Her eleştiri başımın üzerinde, zorla kendimi sevdirecek ya da beğendirecek halim yok” yanıtını verdi. (Habertürk – Tolga Aslan)