Homeİş DünyasıDoktor Ercan Demirbağ’dan estetik tüyoları

Doktor Ercan Demirbağ’dan estetik tüyoları

Doktor Ercan Demirbağ’dan estetik tüyoları

Ünlü Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Dr. Ercan Demirbağ geçtiğimiz günlerde StarTV ekranlarında yayınlanan ‘Tülin Şahin ile Moda’ programına konuk oldu.

‘Tülin Şahin İle Moda’ programına katılarak, 2022 yılında Estetik Cerrahi ve Medikal Estetik alanlarında ne gibi yeniliklerin olduğunu ve en güncel estetik tüyoları ile, güzelliğine önem verenlerin kulağına küpe olacak açıklamalarda bulundu.Dr. Ercan Demirbağ, moda programında yaptığı açıklamaya göre, uzun yıllardır yaptıkları uygulamaların cildin kalitesini arttıracak ve cildin genç görünmesini sağlamada yetersiz kaldığını ifade etti. Yeni uygulama teknikleri ile cildin genç ve canlı görünmesini sağlamak için yağ hücre enjeksiyonu‘nun yeni yılda çok daha fazla tercih edileceği,; uygulanamadaki yağ enjeksiyonunun içindeki kök hücreler cildin canlılığını ve parlaklığını arttırmakta aynı zamanda da genç bir görünüme sahip olmalarını sağlamadığını belirtti.Ameliyat dışındaki medikal estetik alanında ise gençlik aşısı denilen iyonik asit ve antioksidan içeren, yoğun bileşenlere sahip gençlik aşısı’nın yeni yılın revaçta olacak uygulamaları olarak gördüğünü aktaran Dr Ercan Demirbağ, abartılı estetik yerine neden artık insanların doğal estetik yöntemlerine yöneldiğini şu sözlerle açıklıyor. “Mininum iş gücü kaybına neden olacak, en kısa sürede sonuvcu görebilecekleri; doğallıklıktan taviz vermeyecekleri uygulamaları tercih etmektedir. Bunun sonucu olarak medikal uygulamaları çok daha fazla uygulamaktayız.” dedi.

Karantina sürecinde sportif ve sosyal faliyetlerin azalmasına bağlı olarak insanlarda yağlanma artışının daha fazla olduğunu belirten Dr. Ercan Demirbağ, “Yağlanmaya bağlı olarak son dönemde en çok tercih edilen uygulamalar Liposuction (Yağ Aldırma), Karın germe ve meme küçültme ameliyatlarını yoğun bir şekilde yaptık.” şeklinde konuştu.


Medikal Estetik alanında en çok uyguladıkları işlemin botoks ve dolgu uygulamaları olduğunu bunun yanında bu işlemlere ek olarak gençlik aşısının yeni yılda çok daha fazla tercih edileceğini belirten Dr. Ercan Demirbağ, bu uygulaların kesinlikle yetkin kişiler tarafından yapılmasını ve tercih edilmesi gerektiğinin altını önemle vurguluyor.