HomeMagazinAMERİKA’YA GİDEN SERMİYAN MİDYAT’TAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

AMERİKA’YA GİDEN SERMİYAN MİDYAT’TAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

AMERİKA’YA GİDEN SERMİYAN MİDYAT’TAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

New York’a giden oyuncu Sermiyan Midyat, Amerika’dan bir video paylaştı. Amerika’daki pandemi tedbirlerini eleştiren Sermiyan Midyat, Erdoğan’a ve Sağlık Bakanlığı’na teşekkür etti.

New York’a giden oyuncu Sermiyan Midyat, Amerika’dan bir video paylaştı.

Ülkenin pandemi tedbirlerini eleştiren Sermiyan Midyat’ın videodaki “Sağlık Bakanlığı’nın, hükümetin, Cumhurbaşkanı’mızın gösterdiği hassasiyet, emek, çaba ve gerçekten teşekküre ve takdire şayan” sözleri dikkat çekti.

Sermiyan Midyat, “Tüm eleştirilere ve doğurduğu ekonomik problemlere rağmen halkın sağlığı için didinenlere selam, sevgi ve saygılar olsun. Tenkit etmeyi bildiğimiz kadar takdir etmeyi de öğreneceğimiz günlerde buluşmak dileğiyle” notuyla paylaştığı videoda şunları söyledi:

“Herkese Amerika New York’tan selamlar, sevgiler. Yaklaşık bir yıldır, pandemi başladığından beri yurt dışına çıkmamıştım. Şimdi bir iş görüşmesi dolayısıyla Amerika’ya geldim ve Amerika’nın pandemi konusunda tutumu karşısında inanılmaz şaşırdım. Herkesin süper güç dediği Amerika’dan bahsediyoruz. Bakın herkes sokaklarda, kuaförler ve restoranlar açık, herkes dip dibe havalimanında ateş bile ölçülmedi.

Bizde alışveriş merkezlerinde, kafede bile ateş ölçülüyor. Söyleyeceğim şey belki kimilerinin beni linç etmesini sağlayacaktır. Zira memleketimize sırf muhalif olmak için ya da sırf şirin gözükmek için siyah-beyaz diyen popülasyon çok fazla. Benim de biliyorsunuz 23 yıldır huzurunuzdayım, övgüsü eleştirisinin nereye gideceğini hesap etmeden konuşan bir deli kardeşinizim. Söylemek istediğim şu ki; hakikaten insan içindeyken fark etmiyor. Bir yıldır memlekette herkes birbirini delice eleştiriyor. Fakat şunu net olarak söyleyeyim ki herkesin süper güç dediği Amerika’da gördüklerimden sonra memleketin kıymetini çok daha fazla insan fark ediyor. Bu bir düşünce değil gözlemle tespittir. Bu konuda gerçekten memleketteki bütün sağlık çalışanlarının, hekimlerin, emekçilerin, Sağlık Bakanlığı’nın, hükümetin, Cumhurbaşkanı’mızın gösterdiği hassasiyet, emek, çaba ve gerçekten teşekküre ve takdire şayan…

Umarım tenkit etmeyi bildiğimiz kadar takdir etmeyi de öğreneceğimiz günlerde buluşuruz ve en yakında zamanda da sinemalarda görüşmek dileği ile görüşmek üzere.”