HomeMagazin1 Liralık Tazminat Davasında Karar Verildi!

1 Liralık Tazminat Davasında Karar Verildi!

1 Liralık Tazminat Davasında Karar Verildi!

Şarkıcı ve oyuncu Defne Samyeli‘nin, ‘Beni Ağlatma‘ kitabında ilişki yaşadıklarını söyleyerek saygınlığını zedelediği iddiasıyla ünlü popçu Mustafa Sandal‘a açtığı 1 liralık manevi tazminat davası sonuçlandı.


Eski haber spikeri Defne Samyeli, şarkıcı Mustafa Sandal’ın ‘Beni Ağlatma’ kitabının yayınlanmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmuş ve hakaret suçlamasıyla şikayetçi olmuştu. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava, Sandal’ın beraatiyle sonuçlanmıştı. Samyeli dava sürerken, itibarının zedelendiğini ileri sürerek şarkıcıya ayrıca 1 liralık manevi tazminat davası da açmıştı. Davaya yanıt veren Mustafa Sandal ise, kitabında Defne Samyeli’ye hakaret etmediğini, aksine yücelttiğini belirterek davanın reddini istemişti. Tazminat davası karara bağlandı. Duruşmada Defne Samyeli ve Mustafa Sandal’ı avukatları temsil etti.

Defne Samyeli-Mustafa Sandal

Duruşmada söz alan Defne Samyeli’nin avukatı, “Delillerimizin değerlendirilerek karar verilmesini talep ediyoruz” dedi. Mustafa Sandal’ın avukatı ise, “Dilekçelerimizi tekrar ederiz. Dosya kapsamı ve ceza dosyasındaki beraat kararına göre tazminat koşulları oluşmamıştır. Kamuya mal olmuş kişiler ile ilgili yapılan Haber ve yazılara katlanma yükümlülükleri vardır. Davanın reddini istiyoruz” dedi. Kararını açıklayan mahkeme, gerekçesi sonradan açıklanmak üzere Defne Samyeli’nin tazminat davasını reddetti.


Mustafa Sandal Ne Demişti?

Mustafa Sandal kitabında Defne Samyeli hakkında, “Tam ilk albümü çıkardığım sırada Defne ile tanıştık. Türkiye’nin en güzel 3 kadınından biri olarak seçilmişti ve podyumda fırtına gibi esiyordu. Hem çok güzel hem de çok akıllı bir kadın olarak ondan etkilenmemek mümkün değildi…” ifadesini kullanmıştı.