HomeMedya“ZENGİN MUTFAĞI” SEZONU MAXIMUM UNIQ AÇIKHAVA’DA AÇTI!

“ZENGİN MUTFAĞI” SEZONU MAXIMUM UNIQ AÇIKHAVA’DA AÇTI!

“ZENGİN MUTFAĞI” SEZONU MAXIMUM UNIQ AÇIKHAVA’DA AÇTI!

Şener Şen’in muhteşem performansıyla başrolünde yer aldığı “Zengin Mutfağı” oyunu, “BKM Yaz Etkinlikleri” kapsamında Maximum Uniq Açıkhava’da sahnelendi. Biletleri günler öncesinden tükenen oyun, açık hava etkinliklerini özleyenlere keyifli bir akşam yaşattı.
Büyük usta Şener Şen’in prömiyerini yaptığı günden bu yana kapalı gişe sahnelenen oyunu “Zengin Mutfağı”, sezonu Maximum Uniq Açıkhava’da açtı. Vasıf Öngören’in yazdığı, Şener Şen’in Doğu Yaşar Akal’la birlikte yönetmenliğini de üstlendiği oyun, “BKM Yaz Etkinlikleri” kapsamında 17 Temmuz Cumartesi akşamı sahnelendi.
Oyunu izlemeye gelen arasında Alper Saldıran, Cem Gelinoğlu, Mesut Süre, Safa Sarı, Hilmi Deler, Fatma Tezcan, Evliya Aykan, Ayşegül Yılmaz ve Batuhan Soyarslan vardı.
Şener Şen’in muhteşem performansıyla damga vurduğu “Zengin Mutfağı”, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını konu alıyor.
1978 yılında ilk kez İstanbul Şehir Tiyatroları’nda bu oyunda aşçı Lütfü Usta’yı canlandıran Şener Şen, 40 yıl aradan sonra aynı rolde ve genç bir oyuncu kadrosuyla tekrar sahneye çıktı. “Zengin Mutfağı”nda Şener Şen’e eşlik eden isimler; Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı.

Alper Saldıran
Cem Gelinoğlu
Mesut Süre