HomeMagazinYILMAZ ERDOĞAN: Rakamların sırrı

YILMAZ ERDOĞAN: Rakamların sırrı

YILMAZ ERDOĞAN: Rakamların sırrı

* Yılmaz Erdoğan’la ilgili okuyacaklarınıza eminim çok şaşıracaksınız… Her projesi çok ses getiren usta oyuncunun başarısının sırrı, rakamlarda gizliymiş. “Pin kodu analizi” eğitimi alan Yılmaz Erdoğan, ekibinde yer alacak kişilerin doğum tarihleri ve saatlerini öğrenip analiz ediyormuş. Numerolojiye göre kişilerin yıldız haritalarını çıkaran Erdoğan, işe alımları buna göre yapıyormuş. Rakamlara büyük önem atfeden Yılmaz Erdoğan, birçok kararını numeroloji analizi yaparak alıyor, hatta hangi numaralı otel odasında kalacağına bile buna göre karar veriyormuş.

* Erdoğan, babası Nazım Erdoğan’ın eğitimine devam etmesi yönündeki tüm ısrarlarına rağmen inşaat mühendisliği bölümünü yarıda bırakıp rotasını oyunculuğa çevirmiş.

* Yılmaz Erdoğan, kısa süre önce yaşamını yitiren usta oyuncu Ferhan Şensoy’la bir dönem Küçük Sahne’de birlikte çalışmış.

* Sanatçı, 1988 yılında Levent Kırca’nın büyük beğeni toplayan “Olacak O Kadar” isimli güldürü programının senarist kadrosunda da yer almış. Levent Kırca, “Senden çok iyi oyuncu olur” diyerek Erdoğan’ı cesaretlendirmiş.

* 2016 yılında Köyceğiz’deki çiftliğinde film platosu kuran Yılmaz Erdoğan, aynı zamanda zeytin, buğday, çilek ve susam üreticiliği yapıyormuş.

* Düzenli spor yaparak fit kalmayı başaran oyuncu, sağlık için her sabah bir kaşık zeytinyağı içiyormuş.

* Yılmaz Erdoğan, ilk evliliğini 1993-1998 yılları arasında Sanem Oktar’la yaptı. 1996 yılında kızı Berfin’i kucağına alan oyuncu, ikinci evliliğini ise 2006 yılında meslektaşı Belçim Bilgin’le gerçekleştirdi. 2010 yılında oğlu Rodin’in doğumuyla ikinci kez baba olan Yılmaz Erdoğan, Bilgin’e evliliğini 2018 yılında noktaladı.

(Hürriyet)