HomeMagazinYEŞİM GÜL SESSİZLİĞİNİ İLK KEZ BOZDU!

YEŞİM GÜL SESSİZLİĞİNİ İLK KEZ BOZDU!

YEŞİM GÜL SESSİZLİĞİNİ İLK KEZ BOZDU!

Yeşim Gül’ün sevgilisi Serdar Peçen’in ünlü oyuncunun evinde intihar ettiği iddia edilmişti. Yeşim Gül, iddialara menajeri üzerinden yaptığı açıklamayla açıklık getirdi.

Oyuncu Yeşim Gül’ün sevgilisi Serdar Peçen’in vefat haberi magazin gündeminde bomba etkisi yaratmıştı. Serdar Peçen’in Yeşim Gül’ün evinde pencereden atlayarak intihar ettiği öne sürülmüştü.

Serdar Peçen’in intihar sebebinin de Yeşim Gül adına çektiği kredi olduğu iddia edilmişti.

“MADDİ YARDIMA İHTİYACI YOKTU”

Öte yandan Yeşim Gül’ün menajeri konuyla ilgili bir basın bülteni yayınlayarak haklarında yapılan iddialara şu sözlerle açıklık getirdi:

Yeşim Gül’ün menajerinden açıklama:

Sanatçımız Yeşim Gül ile ilgili, müteveffa Serdar Peçen’in intiharına ilişkin basın yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu üzücü olaya ilişkin olarak yargı süreci devam etmektedir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; müteveffa Serdar Peçen’in işitme engelli bir birey olması nedeniyle olaya hassasiyetle yaklaşılması, empati kurulması gereken bir durum söz konusudur. Sanatçımız Yeşim Gül’ün kendi öz yeğeni de işitme engellidir. Bu nedenle Sayın Yeşim Gül, Serdar Peçen ile olan iletişiminde bu engelli durumu hassasiyetle gözetmiş ve son derece özenli davranmıştır.

Sayın Yeşim Gül, uzun yıllardır tiyatro sanatçısı olarak görev yapan, Devlet Sanatçısı ünvanına sahip, topluma mal olmuş bir sanatçıdır. Maddi açıdan herhangi bir yardıma asla ihtiyacı bulunmamaktadır. Haberde bahsedilen maddi ve benzeri konularla ilgili olarak Yeşim Gül ile Serdar Peçen arasında hiçbir zaman sorun yaşanmamıştır. Müteveffanın ölümünden dolayı Sayın Yeşim Gül’ün büyük üzüntü yaşadığı bugünlerde, yazılı ve görsel medyanın da bu üzüntü ve hassasiyete saygı göstermesi kendisinin en büyük isteğidir.

Adli süreç halen devam etmektedir ve bu nedenle yargılama süreci sonuçlanana kadar Sanatçımızın bu konuda yargıyı etkileyecek bir yorumda bulunması yasalara aykırıdır. Durumu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Yeşim Gül Adına

Menajeri Müge Ulusoy