HomeMagazinYENİDEN KAPILARINI AÇAN AL SHARQ’IN MUTFAĞI UZAY ÜSSÜ GİBİ

YENİDEN KAPILARINI AÇAN AL SHARQ’IN MUTFAĞI UZAY ÜSSÜ GİBİ

YENİDEN KAPILARINI AÇAN AL SHARQ’IN MUTFAĞI UZAY ÜSSÜ GİBİ

Sağlık ve hijyen kontrollerini en üst seviyelere çıkaran Al SharQ, normalleşme süreci çerçevesinde kapılarını yeniden açtı.

Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler kapmasında 2,5 aydır kapalı olan mekan, sıfır risk’ prensibiyle bahçe bölümünde misafirlerini ağırlamaya başladı.

Beyrut ve Türk mutfağını sentezleyerek lezzet tutkunlarını aynı çatı altında buluşturan Al SharQ, mutfağıyla da hazırlıklarını eksiksiz yerine getirdi. Hijyen konusunda olağanüstü tedbirler alan Executive Şef Azat Yılmaz ve ekibi mutfakta değil sanki uzay üssünde gibiler. Mutfak ekibi astronota benzer kıyafetlerle menülerini hazırlarken çalışanların da maskesiz ve eldivensiz servis yapmasına izin verilmiyor.

İNSAN SAĞLIĞI ÖN PLANDA

Hijyeni ve insan sağlığını ön planda tutan Al SharQ’ın girişinde corona virüse karşı misafirlerinin ateş ölçerlerle mutlaka ateşleri ölçülüyor. Sosyal mesafe kuralına uygun masa düzeniyle lezzet ve konforu bir arada sunan mekân, ayrıca hijyen ekipleri tarafından ozon ve ULV makineleri ile rutin olarak dezenfekte ediliyor. Masalarda ise her zaman misafirlerin kolaylıkla ulaşabileceği şekilde hazır bulundurulan kolonya ve dezenfektanlar yer alıyor.