HomeUncategorizedYENİ DİZİ CESUR VE GÜZEL’İN KONUSU BELLİ OLDU

YENİ DİZİ CESUR VE GÜZEL’İN KONUSU BELLİ OLDU

YENİ DİZİ CESUR VE GÜZEL’İN KONUSU BELLİ OLDU

Geçen hafta dizi dünyasında şok bir gelişme yaşanmış ve Kıvanç Tatlıtuğ ile Tuba Büyüküstün'ün başrollerini paylaşacağı, mekanlarına bakılan, oyuncu kadrosu bile tamamlanmak üzere olan 'Siyah Beyaz' dizisi aniden iptal edilmişti. Her iki oyuncunun da karakter yapılarının kendilerine uygun olmadığını düşündükleri dizide rol almayı risk olarak gördükleri ortaya çıkmıştı. Bu durum, bir yıldır dizi üzerinde çalışan, hikayeyi defalarca tekrar kaleme almak zorunda kalan senaristler Sema Ergenekon ile Eylem Canpolat'ın moralini fena halde bozmuştu.

Mafya dizisinde olmak istemedi

Özellikle Tuba Büyüküstün'ün erkek ağırlıklı mafya projelerinde oynamayı istemediği kulaktan kulağa yayılmıştı. Yapım şirketi, bu soruna çözüm buldu ve bir köşede beklettiği, Ece Yörenç imzalı 'Cesur ve Güzel' dizisini gündemine aldı. Kıvanç Tatlıtuğ'un 'Kurt Seyit' ve Çağatay Ulusoy'un 'Medcezir' dizilerini aynı anda yazdığı dönemde çok yorulan Ece Yörenç, bir süredir yazmaya ara vermiş ve dünyayı gezmeye başlamıştı. Böylece Yörenç de, yeniden dizi piyasasına dönmüş oldu.

'Cesur ve Güzel'in konusu

Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ, yeni dizilerinin hikayesini beğendi. Ali Bilgin'in yönetmen koltuğunda oturacağı dizide; Tatlıtuğ, 'Cesur' adlı gizemli bir adam rolüne hayat verecek. 

Dizinin konusu şöyle:

"Bir gün 'Cesur' adlı yakışıklı ve etkileyici bir adam büyük şehirden bir kırsal kasabaya gelip yerleşir. Herkesi kendisine hayran bırakan bu gizemli yakışıklı o bölgenin toprak zengini olan, aile şirketlerinin işlerine bakan güzelliği dillere destan 'Süphan' ile yani Tuba Büyüküstün'le tanışır. İki genç arasında tutkulu bir aşk başlar. Ancak her 2 gencin de bilmediği çok şey vardır. Aslında aileleri geçmişten beri düşmandır, babalarının karanlık yüzlerinden ve kapanmamış hesaplarından her ikisi de habersizdir. Büyük aşka bu yüzden aile gölgesi düşer, iki aşığın mutluluk hayali ailelerinin karşı çıkmasıyla imkansız bir aşka dönüşür. Araya aile büyükleri girer. Bu arada 'Cesur'un o kırsal bölgeye neden geldiği, merak edilen esrarlı öyküsü de zaman içinde ortaya çıkar.'

Çekimler 20 Eylül'de başlıyor

'Cesur ve Güzel'in çekimleri Kurban Bayramı sonrası yani 20 Eylül itibariyle başlıyor. Ekim ayına yetiştirilmeye çalışılan diziye İstanbul yakınlarında Durusu ve Çatalca gibi bölgelerde uygun çiftlik ve kasaba görünümlü mekanlar bakılıyor.

'Cesur ve Güzel'in senaryosu teklif götürülen oyunculara da hızlı bir şekilde gönderilmeye başlandı. Bu isimlerden biri de 'Siyah Beyaz' dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ'un annesi rolü için el sıkışılan Devrim Yakut… Sevilen oyuncu, şu günlerde yeni senaryoyu okuyor ve büyük bir ihtimalle yeni dizinin kadrosunda da yer alacak.