HomeMagazinYENİ ALBÜMÜNE KUŞADASI İLHAM VERDİ

YENİ ALBÜMÜNE KUŞADASI İLHAM VERDİ

YENİ ALBÜMÜNE KUŞADASI İLHAM VERDİ

Azerbaycan’ın Süperstar’ı Mir Yusuf, yeni albümü ‘Al Teyyare’ ile hem Azarbaycan’da hem de Türkiye’de müzik sektörüne can verdi. Yusuf, yeni albümünün çalışmalarını da tatil için geldiği ve çok sevdiği Kuşadası’nda tamamladı.

2000’li yılların başında müzik sektörüne giden ve sesi, yorumu ve besteleriyle Azarbaycan’da olduğu kadar Türkiye’de sevilen Mir Yusuf, DMC’nin etiketinde yeni albümünü çıkardı.12 şarkıdan oluşan ‘Al Teyyare albümünde, birbirinden başarılı onlarca müzisyenle çalışan Yusuf, ön hazırlık döneminin büyük bir kısmını da Kuşadası’nda tamamladı. Ailesiyle birlikte tatil yapmak için Kuşadasına giden ve çok sevdiği için oraya yatırım yapan Mir Yusuf, Azarbaycan ve Türkiye arasında da mekik dokuyor. Kuşadası tatilden sonra hayatının çok değiştiğini söyleyen Mir Yusuf, Türk kardeşlerimin cana yakınlığı ve Türkiye’nin eşsiz doğasının kendisine ilham verdiğini açıkladı.

Starlar onu seçti

Bir ayağının her zaman Türkiye’de olduğunun altını çizen Yusuf, şimdiye kadar Funda Arar, İrem Derici, Sinan Ceceli ve Sinan Akçıl gibi birçok isimle düetlere imza attı. Önümüzdeki günlerde süpriz bir isimle daha düet çalışması yapacak olan sanatçı hazırlıklara başladı.

Şarkılarını milyonlar dinliyor

Türk müzik sektörünün ilgiyle takip ettiği Mir Yusuf, bestelerinin ve şarkılarının birbirinden başarılı Türk yorumcuların seslendirmesinden çok mutlu olduğunu söyledi. Yusuf’un her şarkısını milyonlar dinleniyor.