HomeMagazinWilma Elles: “ÇOCUKLARIMI TÜRK ÖRF VE ADETLERİNE GÖRE YETİŞTİRİYORUM”

Wilma Elles: “ÇOCUKLARIMI TÜRK ÖRF VE ADETLERİNE GÖRE YETİŞTİRİYORUM”

Wilma Elles: “ÇOCUKLARIMI TÜRK ÖRF VE ADETLERİNE GÖRE YETİŞTİRİYORUM”

İzmir Ege Palas Otel’de düzenlenen Vizyoner Markalar Defilesi’nde Wilma Elles ve Ece Gürsel’in de aralarında bulunduğu mankenler podyuma çıktı. Elles, son günlerde tartışma konusu olan ‘evlilik ehliyeti’ hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Behrem Turan Ajans tarafından gerçekleştirilen organizasyonda 12 firmanın 2022 sezonu gelinlik, nişan ve abiye tasarımları sergilendi. Mihriban Sposa firmasının nişan kıyafetleri ile podyuma çıkan Wilma Elles defile sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

“ÇOCUKLARIMI TÜRK ÖRF VE ADETLERİNE GÖRE YETİŞTİRİYORUM”
İki çocuğu olan ve yeniden çocuk sahibi olmak için yumurtalarını donduran Wilma Elles “Çocukları çok seviyorum.  Ne kadar çok çocuk olursa o kadar güzel olur. Çocuklarımı Türk örf ve adetlerine göre yetiştiriyorum. İlk dilleri Türkçe…  Bana mama değil anne diyorlar” dedi. 

“ÇOCUK YETİŞTİRME EHLİYETİ DE GEREKLİ”
TBMM Kadına Şiddeti Araştırma Komisyonu’nun evlilik ehliyeti önerisine de destek veren Elles, konu hakkında şunları söyledi:
“Evlilik ehliyeti harika bir fikir. Ona uygun muyum test etmek isterim. Bence daha önemli olan çocuk yetiştirme ehliyeti! Evlilik ehliyeti çıkarsa harika bir yasa olur. Benim anneannem ve büyükbabam 40 sene, annem ve babam 35 sene evli kaldılar. Keşke tüm evlilikler uzun sürse… Yeniden evlenirsem evlilik ehliyetine önem veririm.”

“ALASKA’DA BİLE FİLM ÇEKMEK İSTERİM”
Rol aldığı Silver Carnation adlı sinema filminin Oscar aday adayı olması hakkında da konuşan Wilma Elles, “Yönetmen arayıp söyleyince sevinçten havaalanında dans etmeye başladım. Belki bana uluslararası teklifler gelecek. Ben Peru’da hatta Alaska’da bile film çekmek isterim” dedi.

EVLİLİK EHLİYETİ BELGESİ NEDİR?
Nikah başvurusunda bulunan kişilerin evlenmeden önce evliliğe engel bir durumlarının bulunup bulunmadığı, yaş ve medeni hallerinin resmi olarak kanıtlanması için evlenme ehliyeti verilmektedir. Birçok belge gibi evlenme ehliyeti de nikah başvurusu için gerekli belgeler arasında bulunmaktadır.
Evlenme ehliyetinin içeriğinde kişinin adı ve soyadı, anne baba adı, doğum tarihi, medeni hali ve evliliğe bir engel bulunup bulunmadığı yer almaktadır. Bu ehliyet ülkemizde genellikle yabancı uyruklu kişilerden istenmektedir. Yeni evlilik sisteminde Türk vatandaşlarının bu bilgileri sistemde gözükmektedir. Fakat sistemde kayıtlı olmayan kişilerin evlenme belgesi alması zorunlu kılınmıştır. Sistemde yer alan kişiler için ise aile kütük bilgisi evlenme ehliyeti yerine geçmektedir.