HomeMagazinÜNLÜ ÇİFTTEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK!

ÜNLÜ ÇİFTTEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK!

ÜNLÜ ÇİFTTEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK!

Corona virüs salgını nedeniyle evden çıkmayan oyuncu Begüm Kütük ile karikatürist eşi Erdil Yaşaroğlu, sağlık çalışanlarına destek için evlerinde 3 boyutlu yazıcıyla siperlik üretmeye başladı.

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsten korunmak için günlerdir evinde olan Begüm Kütük ve Erdil Yaşaroğlu, örnek bir davranışa imza attı.Sağlık çalışanlarının ihtiyaç duyduğu koruma ekipmanlarını evlerindeki 3 boyutlu yazıcıyla üretmeye başladığını söyleyen çift, evinde 3 boyutlu yazıcısı olan herkesi destek olmaya çağırdı.

Kendi ürettikleri siperlikleri takarak video çeken Kütük ise, “Bu zor günlerde evde kalarak destek olmaya çalışıyoruz. Ama evde kalıp boş durmuyoruz. Yüzümde gördüğünüz sağlık çalışanlarının ihtiyaç duyduğu siperlik… Biz de evi küçük bir fabrikaya çevirdi. Gece gündüz çalışıyoruz. Bu siperliği üç boyutlu yazıcımızla kendimiz bastık” diye süreci anlattı.

Ardından ürettikleri siperlikleri paylaşan çifti, Gonca Vuslateri, Arzum Onan, Nihat Odabaşı ve Pınar Altuğ da alkış emojileriyle tebrik etti.