HomeMagazin“TÜRK ŞİRKETLERİ DÜNYAYI GİYDİRİYOR

“TÜRK ŞİRKETLERİ DÜNYAYI GİYDİRİYOR

“TÜRK ŞİRKETLERİ DÜNYAYI GİYDİRİYOR

“LCR GROUP TÜRK BAYRAĞINI DÜNYADA DALGALANDIRIYOR”
Temelleri 1989 yılında atılan ve bugün tekstil sektörünün önemli markalarından biri haline gelen LCR Group hızlı büyümesini sürdürüyor. Üretimde Ar-Ge’yi temeline alan ve inovatif ürünler ile dünya sahnesinden adından sıkça söz ettiren şirket, başta ABD olmak üzere dünyanın birçok noktasına ‘Made in Turkey’ etiketli ürünlerini ihraç ediyor. LCR Group Yönetim Kurulu Başkanı Yücel İsmailoğulları, Türk tekstil sektörünün dünyada önemli işlere imza attığını belirterek “Şirket olarak dünyada aranan bir marka haline geldik. Üretim ve satış tarafında Ar-Ge’yi temele koyuyoruz. Çalışmalarımızı müşterilerimizin talepleri doğrultusunda şekillendiriyoruz. Bugün gelinen noktada inovatif tekstil olamazsa olmaz bir konu. Artık tüketiciler sadece giyebilecekleri ürünler talep etmiyor. Aynı zamanda güncel moda akımlarına uygun, Abartısız ve daha ulaşılabilir ürünler istiyor. Bu da tekstilde sürdürülebilirliğin anahtarı olarak görülüyor” dedi. 


BİRÇOK DEFİLEYE KATILIYORUZ

Dünyada birçok defileye katıldıklarını söyleyen Yücel İsmailoğulları “Amerika’da Magic Las Vegas Moda Fuarı ve Chicago Show; Almanya’da Premium Order Fuarı sektöre yön veren merkezler… Buralarda LCR kalitesi ile boy gösteriyoruz” diye konuştu. 


E-TİCARETİN ÖNEMİ ARTTI

Pandemi ile birlikte e-ticaretin çok daha önem kazandığını söyleyen Yücel İsmailoğulları “Dijitalleşen sisteme ayak uydurmak, hızla entegre olmak ve e-ticaretteki payımızı artırmak için çalışıyoruz. Mevcut müşterilerimiz ile elektronik ortamda etkin iletişim sistemimiz bulunuyor. Örneğin; her yıl katalog çekimi yapıyor ve koleksiyonlarımızı incelemeleri için müşterilerimize ulaştırıyoruz” dedi. 

YENİ PAZARLARA ODAKLANIYORUZ

İhracat tarafında dünyanın birçok ülkesi ile ticaret halinde olduklarını da ifade eden Yücel İsmailoğulları “Amerika, Almanya, Hollanda, Fransa ve İtalya en büyük pazarlarımız. Ayrıca İngiltere, Danimarka, İsveç ve Norveç gibi hedef ülkelerle de e-ticaret hacmimizi büyütmeyi ve geliştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.