HomeUncategorizedTOPAĞACI’NIN YENİ CAZİBESİ

TOPAĞACI’NIN YENİ CAZİBESİ

TOPAĞACI’NIN YENİ CAZİBESİ

Yiyecek- içecek sektörünün öncülerinden olan Jüpiter Grup, İstanbul’a yeni bir konsept mekan daha kazandırdı… 

İstanbul’un en gözde yeri Topağacı’na yeni bir soluk getirme hedefiyle yola çıkan Grey, muhteşem ambiyansı, Dünya mutfağından zengin örnekler sunduğu menüsü ve şık dekorasyonuyla dikkat çekiyor. 

3 milyon TL yatırımla kısa sürede başarılı bir projeye imza atan Jüpiter Grup, Topağacı’nda yarattığı yeni konsept mekanı Grey’le sektördeki iddiasını ispatladı. Sektörün deneyimli isimlerini bir araya getiren mekan kısa sürede adından sıkça söz ettireceğe benziyor. İç mimari ve dekorasyonu B Plan Belgin Açıkalın’ın üstlendiği Grey,  lüksü ve şıklığı bir arada sunuyor. 

Grey, genel imajı olan kaliteli şıklığı dekorasyonundaki detaylarla ön plana çıkartmış. İç, Ağırlıklı olarak nefti yeşili kullanan mekan iki bölümden oluşuyor. Bahçesinde canlı yeşil bitkilerden oluşturulan duvar mekana adım atar atmaz ilk göze çarpan detaylardan biri. İtalya’dan özel olarak getirilen mermer mozaiklerle yer döşemesinde oluşturulan şeritler mekana ayrı bir hava katmış. Duvarda aynaların etrafını süsleyen pirinç detaylar ve eskitme vintage ahşap aksesuarlarla mekan sıcak bir havaya bürünüyor.

Grey bahçesinde yarattığı brasserie atmosferiyle günün her saati farklı bir deneyim sunuyor.  Sabah sunduğu zengin kahvaltının yanı sıra öğle saatlerinde  iş yemekleriniz ve toplantılarınız için ideal bir mekan olmuş. Akşamüstü ise hafif müzik eşliğinde içkilerinizi yudumladığınız özel bir yer olarak karşınıza çıkıyor. 

Mekanın bir diğer bölümü ise sizi şık bir akşam yemeğine davet ediyor. Fine-dining atmosferiyle misafirlerini ağırlayan Grey, beyaz örtülü masalarında Paşabahçe’nin özel üretimi göz kamaştıran kristal bardaklar ve loş ambiyansıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Deneyimli şef Asım Yıldız’ın titizlikle hazırladığı menü dünya mutfağından oluşuyor.

Mekana farklı bir hava katan 7 metrelik uzun bar, içkilerini yudumlamak ve gece geç saatlere kadar eğlenmek isteyenleri ağırlıyor. Gece 03:00’e kadar açık olan mekanda müziğin ritmi her geçen saat artıyor. 

Adres: Teşvikiye Mah.
Şakayık Sokak No: 19/ B 
Tel: ( 0212) 234 01 23