HomeMagazinTİMUÇİN ESEN ‘MÜSLÜM’ İÇİN 1 YIL ÇALIŞTI

TİMUÇİN ESEN ‘MÜSLÜM’ İÇİN 1 YIL ÇALIŞTI

TİMUÇİN ESEN ‘MÜSLÜM’ İÇİN 1 YIL ÇALIŞTI

2013 yılında hayata veda eden usta sanatçı Müslüm Gürses’in yaşam öyküsünü anlatan ‘Müslüm’ filminin yapımcısı Mustafa Uslu, başrol oyuncusu Timuçin Esen’in 1 yıldır bu role hazırlandığını açıkladı. Müslüm filminin yapımcısı ve film ekibi dün Akasya’da seyirciyle buluştu. Sevenlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Timuçin Esen, Turgut Tunçalp ve sanatçının çocukluğunu başarıyla canlandıran Şahin Kendirci büyük bir kalabalık tarafından karşılandı.

Hayranlarının isteklerini kırmayarak onlarla fotoğraf çektiren film ekibi, filmi de seyirciyle birlikte izledi.
26 Ekim Cuma günü vizyona giren, ‘Müslüm’ filminin oyuncu ekibi hayranlarıyla buluşmak için dün Akasya AVM’deydi. Katılımcıların “Neden Müslüm Gürses’in kendi sesini kullanmadınız?” sorusu karşısında filmin yapımcısı Mustafa Uslu, “Zor olan Müslüm Gürses’in sesini kullanmak değil. Asıl zor olan onun yorumuyla bu şarkıları seslendirmeyi başarmak” diye konuştu. Uslu, Timuçin Esen’in Müslüm Gürses’i canlandırmak ve onun karakterini filmde tam anlamıyla yansıtabilmek için 1 yıl hazırlandığını belirtti. Esen, “Elimizden geleni yaptık. İnşallah beğenirsiniz” açıklamasını yaptı.

Timuçin Esen, başta olmak üzere Turgut Tunçalp ve Şahin Kendirci seyircilerin ricasını kırmayarak birlikte fotoğraf çektirdi. Üst üste yaşadığı talihsizliklere rağmen yeteneği ve sesiyle başarıya ulaşan, asıl mutluluğuysa sevdiği kadına kavuşarak yakalayan Müslüm Gürses’in etkileyici olduğu kadar ilham veren hayatını anlatan ‘Müslüm’ filmi seyircilerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Vizyona girdiği ilk günden itibaren tüm Türkiye’de salonları doldurmayı başaran filmi, ilk üç günde 600 bin 141 kişi izledi.