HomeMagazinTARKAN’DAN KAZ DAĞLARI İSYANI

TARKAN’DAN KAZ DAĞLARI İSYANI

TARKAN’DAN KAZ DAĞLARI İSYANI

Ünlü şarkıcı Tarkan’dan, Kaz Dağları’nda gerçekleştirilen ağaç katliamına, ”Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin.Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık” sözleriyle tepki gösterdi.

Kaz Dağları’nda Kanadalı Alamos şirketinin yapmak istediği altın ve gümüş madenciliğine karşı tepkiler sürüyor. Kaz Dağları’nda gerçekleştirilen ağaç katliamına bir tepki de şarkıcı Tarkan’dan geldi.Tarkan, İnstagram hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

”Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler,Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı.

Tarkan’dan Kaz Dağları İsyanı