HomeUncategorizedSOSYAL MEDYANIN TAKİP EDİLEN ANNELERİ

SOSYAL MEDYANIN TAKİP EDİLEN ANNELERİ

SOSYAL MEDYANIN TAKİP EDİLEN ANNELERİ

Twitter ve Instagram’ı en iyi şekilde kullanan anneler belli oldu. Twitter’da ileti başına etkileşimi en yüksek hesaba sahip kişi Demet Akalın olurken, Meryem Uzerli de Instagram’da birinci sıraya yerleşti.

Günümüzün en popüler mecrası haline gelen sosyal medyayı ünlü isimler de etkin kullanıyor. Nielsen’in Anneler Günü için Sosyal Medya Analiz Platformu Somera ile gerçekleştirdiği araştırma, bu mecrayı en iyi şekilde kullanan ünlü anneleri ortaya çıkardı. Araştırmaya göre, Twitter’da ileti başına etkileşimi en yüksek (Paylaştıkları, takipçileri tarafından sayı olarak retweet’lenen ve favorilere eklenen) hesabın sahibi Demet Akalın… Şarkıcının 5 milyon 419 bin 248 takipçisi bulunuyor. 

Akalın’ı Nurgül Yeşilçay ve Pelin Karahan izliyor. Gülben Ergen ise dördüncü sırada yer alıyor. Twitter’da takipçi başına etkileşimi en yüksek olan (Takipçi sayısı az, ancak yüzde olarak en çok retweet’lenen ve favorilere eklenen) hesap ise Türkan Şoray’a ait. Instagram’da da Meryem Uzerli ileti başına etkileşimi en yüksek isim. Uzerli’yi Pelin Karahan, Tuba Büyüküstün ve Demet Akalın izliyor.