HomeMedyaSERHAT ŞEN ALEM DERGİSİNE KAPAK OLDU!

SERHAT ŞEN ALEM DERGİSİNE KAPAK OLDU!

SERHAT ŞEN ALEM DERGİSİNE KAPAK OLDU!

Yaklaşık 10 yıl önce moda alanında eğitim alırken makyaja olan merakını keşfeden Serhat Şen ALEM Dergisine kapak oldu. İşte o röportajı;
Makyaj artisti olmak, bu mesleği yapmak sana ne hissettiriyor?
Değişim benim en büyük zaafım. Her kadın aynaya baktığında içindeki en güzel kadınla tanışsın istiyorum. Mesleğim de bunun için çok destekleyici bir unsur.
Profesyonel anlamda yaptığın ilk makyajı hatırlıyor musun, o deneyim neler hissettirmişti?
Yolanthe Cabau’ya yapmıştım. Karşınızda güzel bir yüz var ve size düşen görev o güzelliği makyajınızla doğru bir şekilde buluşturmak. Bu öyle bir sınır ki ne bir adım ileri ne bir adım geri. O sınırı daha ilk yolculuğumda belirleyebilmek benim en büyük şansım.
Sosyal medyada oldukça aktifsin. Takipçilerin senin hakkında en çok neleri merak ediyor?
Sosyal medya işimin mihenk taşlarından biri. Takip edenler aslında birbirinden farklı kimyalara sahip kadınların makyajımla nasıl ortak bir noktada buluştuğunu görmek istiyor.
La Melon nasıl ortaya çıktı, ürünlerinden bahseder misin?
Aslında biraz da takip edenlerin beklentileri bizi bu ürünü çıkarmaya yöneltti diyebilirim. Zor beğenen biriyim. Birçok formül deneyerek sonunda Deniz Sadi ve Gülnur Güneş ile La Melon’u bulduk ve önce kendimiz ikna olduk. La Melon nemlendirici, makyaj bazı ve BB krem olmak üzere kusursuz cilt görünümü noktasında bizi çok tatmin eden bir marka oldu. Sonuçtan çok memnunuz.
La Melon için geleceğe yönelik planların neler?
La Melon’un dünyaya açılması en büyük hayalimiz elbette. Hem çok güvendiğimiz hem de kullanıcılar tarafından da çok iyi dönüşler aldığımız bir marka. Bu da bizi çok mutlu ediyor.
Gelin makyajlarınla adından sıkça söz ettiriyorsun. Bu sezon öne çıkan trendler neler senden dinleyebilir miyiz?
Bu sezon belirgin yoğun kirpikler, bronz pembe ışıltılı buğulu eyeliner ön planda.
Gelin makyajının olmazsa olmaz üç detayını bizimle paylaşır mısın?
Belirgin ama rol çalmayan kirpiklerle dengeli bir göz makyajı, pürüzsüz bir cilt görünümü ve göz makyajıyla doğru orantıda seçilmiş bir dudak rengi en önemli unsurlar.
Bir günün nasıl geçiyor?
Nasıl geçtiğini anlayamayacak kadar yoğun. Bu yoğunluk beni motive ediyor. Ama bu yoğunluğun içinde iyi bir kahvaltı her günümün sabit değişmezi diyebilirim. Seyahat tutkunu biri olarak favori rotaların hangileri öğrenebilir miyiz? Los Angeles, Paris ve İtalya seyahat listemin en sevilenleri arasında.
Modun düştüğünde kendini iyi hissetmek için neler yaparsın?
Müzik dinlerim ve o an zamanlama olarak uygunsa mutlaka sevdiğim insanlarla tatil planı yaparım. Bunlar bana kendimi iyi hissettirir.
Stilini nasıl tanımlarsın, en iyi alışveriş arkadaşların kimler?
Rahat giyinmeyi seviyorum. Fakat o rahatlığın içinde şık olmaya da özen gösteriyorum. Danla Biliç ve Gülnur Güneş alışverişte vazgeçilmez isimlerim diyebilirim.
En çok ne satın alırsın?
Sanırım ayakkabı. Bir dünya ayakkabım olsa başka bir dünyada kaçırdığım bir ayakkabı var mıdır diye ararım.
Güzelliğe dair sosyal medyada takip ettiğin üç isim?
Birçok ismi beğeniyorum aslında. Ama illa ki üç isimle sınırlamam gerekirse Negin Mirsalehi, Lena Perminova, Victoria Beckham.