HomeMagazinSARUHAN HÜNEL KUZEY MAKEDONYA’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

SARUHAN HÜNEL KUZEY MAKEDONYA’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

SARUHAN HÜNEL KUZEY MAKEDONYA’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Son olarak atv’nin reyting rekortmeni dizisi ‘Kuruluş Osman’da rol alan Saruhan Hünel, Kuzey Makedonya’nın Üsküp ve Gostivar şehirlerini ziyaret etti.

Son olarak atv’nin reyting rekortmeni dizisi ‘Kuruluş Osman’da rol alan Saruhan Hünel, Kuzey Makedonya’nın Üsküp ve Gostivar şehirlerini ziyaret etti. Turkuvaz Medya Grubu tarafından organize edilen bir sosyal sorumluluk projesinde yer alan Hünel, Türk nüfusun en çok yaşadığı şehirlerden biri olan Gostivar’ın Aşağı Banisa ve Yukarı Banisa köylerine giderek sevenleriyle buluştu. Gençlerin ‘Kuruluş Osman’ dizisiyle ilgili sorularını cevaplayan Hünel, bölgedeki çocuklara ise Türkiye’nin en başarılı çocuk dergisi olan minikaÇOCUK dergisi hediye etti.

Etkinlik sonrası duygularını paylaşan oyuncu, “Balkanlar’ın Türk sanat ve sanatçıların ilgisine daha çok ihtiyacı var” diyerek Türkiye’deki sanatçılara davette bulundu. “Kendimi burada doğmuş gibi hissediyorum diyen Hünel şunları söyledi: “Öncelikle beni burada karşılayan herkese çok teşekkür ederim. Bana kendimi burada doğmuşum gibi hissettirdiler. Balkanlı kardeşlerimiz yüzyıllardır Osmanlı’dan beri buradalar, o yüzden herkesin bu coğrafyayı gelip görüp, buradaki soydaşlarımıza destek olup onlara sıkı sıkı sarılmaları gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonra daha sık gelmeye çalışacağım.”