HomeMagazinRihanna, en genç milyarder unvanının sahibi!

Rihanna, en genç milyarder unvanının sahibi!

Rihanna, en genç milyarder unvanının sahibi!


Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna, 1,4 milyar dolarlık servetiyle üçüncü kez Amerika’nın en genç kendi servetini kendi yaratan kadını unvanının sahibi oldu.

Forbes’un, çoğunlukla 40 yaş üstü milyarderler bulunan listesinde, 40 yaş altı tek milyarder olan Rihanna, 1,4 milyar dolarlık servetiyle dikkat çekti. Ünlü şarkıcının servetinin bir kısmı müzik kariyerinden gelse de, servetinin ana kaynağı Rihanna’nın Fenty Beauty, Fenty Skin ve Savage X Fenty isimli markaları.

Forbes listesinde dikkat çeken isimler arasında 1,8 milyar dolarlık servetiyle Kim Kardashian da bulunuyor. Kendi servetini inşa eden milyarder kadınlar listesinde Sheryl Sandberg ve Oprah Winfrey de bulunuyor.

Daha öncesinde de milyarderler listesinde yer alan Rihanna, New York Times‘a böyle bir servet sahibi olmayı planlamadığını, böyle unvanların çalışmasını engellemeyeceğini söylemişti.

En genç milyarder unvanına sahip olan Rihanna, “Para benim için amaç olmadı; her zaman bir başkasına yardım edebileceğim bir araçtı. Dünya, sizi gerçekten yanlış şeylerin öncelikli olduğuna inandırabilir ve bu, hayatın özünü, hayatta olmanın ne demek olduğunu gerçekten kaçırmanıza neden olur” ifadelerini kullandı.