HomeUncategorizedRAVİŞ İLK SINGLE’NI ÇIKARDI

RAVİŞ İLK SINGLE’NI ÇIKARDI

RAVİŞ İLK SINGLE’NI ÇIKARDI

Raviş, daha önce farklı grup ve kendine ait bestelerden oluşan albüm deneyimleri yaşayıp müzik hayatına yeni bir yol çizme kararı alan besteci Turgut Raviş’in, yine kendine ait bestelerini yayınlayacağı yeni bir albüm yapmayı istemesi üzerine 2015 Temmuz’unda proje amaçlı kuruldu.

İnternet yoluyla vokalist Burak Tütüncü ile tanışan Turgut Raviş’in, projesine dahil olma teklifine olumlu cevap veren Burak Tütüncü'nün bu kararından sonra "Raviş" in son kadrosu oluşmuş oldu. 

İlk kayıt çalışmaları olan “Güzel Kadın”; söz ve müzikleri Turgut Raviş’e ait iki besteden oluşan bir single projesidir. Single’a ismini veren “Güzel Kadın” şarkısı, Turgut Raviş’in eşine 10’uncu evlilik yıldönümü hediyesi olarak yazdığı bir bestedir.

4 ay gibi bir sürede aranje, kayıt, edit, mix ve mastering aşamalarının tamamlanması ile tüm dijital platformlarda “DMS” etiketi ile yerini alan single’ın ilk klip çalışması, single’a da adını veren; “Güzel Kadın” isimli parçaya yapılmıştır.

Yaptıkları müziği ‘pop- alternatif rock’ olarak tanımlayan grup üyeleri, müziği hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olarak görüyorlar.
İlk albümlerinde aralarındaki müzik sinerjisinin gücünü fark eden grup üyeleri, kendilerine ait besteleri devam albümlerinde piyasaya sürme düşüncesindeler.