HomeMagazin‘Prestij Meselesi’ davasında ‘görevsizlik’ kararı!

‘Prestij Meselesi’ davasında ‘görevsizlik’ kararı!

‘Prestij Meselesi’ davasında ‘görevsizlik’ kararı!

Hilmi Topaloğlu’nun eski eşinden olan oğlu Volkan Topal, Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini üstlendiği, 3 Şubat’ta sinemaseverlerle buluşan, deprem felaketi sonrası vizyondan çekilen ‘Prestij Meselesi’ hakkında ‘babasının itibarının zedelendiği’ iddiasıyla filmin yayınlanmasının durdurulması için dava açmıştı. Dosya, taleplerin değerlendirilmesi için Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderildi.

Mahsun Kırmızıgül’ün, 1 Eylül 2003 tarihinde yaşamını yitiren ünlü müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Prestij Müzik şirketini kurma sürecini anlattığı Prestij Meselesi, filmi 3 Şubat’ta gösterime girmişti. Topaloğlu’nun büyük oğlu Volkan Topal, Kırmızıgül’e filmin yayınlanmasının durdurulması için ihtiyati tedbir davası açmıştı. Bunun üzerine 26 Ocak’ta İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde tedbir duruşması yapılmıştı.

Tedbir konusunda karar vermeyen mahkeme, duruşmayı filmin gösterime girmesinden sonra 16 Şubat’a ertelemişti. Duruşma sonunda Hilmi Topaloğlu’nun eski eşinden olan oğlu Volkan Topal ile son eşi Semiha Topaloğlu’nun oğlu Okan Topaloğlu arasında gerginlik yaşanmıştı.

GÖREVSİZLİK KARARI VERİLDİ

Davanın görülmesine İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tarafların avukatı katıldı. Duruşmada davacı avukatı, önceki beyanlarını tekrarladıklarını söyleyerek tedbir talebini yineledi. Davalı tarafın avukatı ise mahkemeden tedbir talebinin reddine karar verilmesini istedi.