HomeMagazin‘OYUNCUNUN ZAYIF VÜCUDA SAHİP OLMASI GEREKMİYOR’

‘OYUNCUNUN ZAYIF VÜCUDA SAHİP OLMASI GEREKMİYOR’

‘OYUNCUNUN ZAYIF VÜCUDA SAHİP OLMASI GEREKMİYOR’

‘Mucize Doktor’ dizisinde ‘Açelya Hemşire’ karakterini canlandıran Hayal Köseoğlu, diziyle ve oyunculuk hayatıyla ilgili samimi itiraflarda bulundu.

‘TÜRSAK Vakfı’ YouTube kanalının konuğu olan Hayal Köseoğlu, programın açılışında ‘Hikayen nasıl başladı?’ sorusuna cevap verdi.

Köseoğlu, “Küçükken oyunculuğa merakım çok fazlaydı ve ailemi etrafıma toplayıp onlara oyunlar oynardım. Küçükken oyuncu olmak istiyordum. İlerleyen yıllarda hedefim annem ve babam gibi akademik bir yolda ilerlemek oldu, ama neyse ki üniversitede okuduğum bölümü yarım bırakarak oyunculuk bölümünü kazandım ve bugünlere geldim” dedi.

Çok genç yaşlarda oynamaya başladığı ‘Aşk-ı Memnu’ dizisi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Hayal Köseoğlu, “Oyuncu olarak elime aldığım ilk senaryo olduğu için o ilk anı, üzerine yazdığım notları, altını çizdiğim cümleleri hiç unutamam. Aşk-ı Memnu çok özel bir diziydi çünkü o projede olması gereken her şey bir araya gelmişti. Bir kere merak unsurunu çok iyi kullanan bir senaryosu vardı ve en önemlisi oyuncu kadrosu çok kuvvetliydi.” dedi.

Hayal Köseoğlu sektöre dair sitemini de şu cümlelerle ifade etti:“Dizi ve film sektörüne dair en çok zorlandığım ve memnun kalmadığım nokta kadın oyunculara dayatılan güzellik ve erkek oyunculara da dayatılan yakışıklılık standardı… Başrol olabilmesi için bir erkek oyuncunun illa ki yakışıklı ve karizmatik, kadın oyuncunun muhteşem bir fizik ve zayıf bir vücuda sahip olması gerektiği düşüncesinden kurtulmalıyız.”

‘Mucize Doktor’ dizisiyle alakalı program öncesi ve yayın sırasında sosyal medyadan gelen soruları cevaplandıran Hayal Köseoğlu, dizideki rol arkadaşları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

“Taner çok komik ve muhabbet etmesi çok zevkli bir insan. Onunla çok rahat muhabbet edersin. Taner ayrıca çok yerinde ve ince şakalar yapıp küçük iğnelemelerle çok güldürebilir insanı.” diyen Köseoğlu, “Onur, abi gibidir ve her türlü şeyi onunla konuşabilirsin. Yakışıklılığının ve ünlü olduğunun farkında olmayan birini şu ana kadar daha tanımadım ve kendisi çok mütevazı.” dedi.

Sinem Ünsal hakkında yorum yapan Köseoğlu, “Her türlü diyet muhabbetini yapabilirim ve kilo vermemde de bilinçaltıma olan etkisinin çok büyük olduğunu düşünüyorum Sinem’in…” dedi.