HomeMagazin‘ÖLEN ANNEMLE BAĞLANTI KURDUM’

‘ÖLEN ANNEMLE BAĞLANTI KURDUM’

‘ÖLEN ANNEMLE BAĞLANTI KURDUM’

Çok Gezenti programı ile tanınan Burak Akkul, Türkiye’de görülen ilk koronavirüs vakalarından biriydi. Ünlü sunucu ağır bir tedavi süreci geçirirken yoğun bakımda uyutulduğu dönemde yaşadıklarını anlattı. Önceki gün bir programa konuk olan Akkul, uyutulduğu dönemde vefat annesi ile bağlantı kurduğunu söyledi.

Koronavirüse yakalanan ilk Türk olan Çok Gezenti programının ünlü sunucusu Burak Akkul, geçtiğimiz gün Aslı Şafak’ın İşin Aslı programında konuk oldu. Koronavirüs sürecinde yaşadıklarından bahseden Burak Akkul, çarpıcı açıklamalarda bulunurken vefat eden annesiyle ilgili söyledikleri herkesi şaşırttı.

‘ANNEMLE VE BAKICISIYLA BAĞLANTI KURDUM’

21 gün boyunca uyutularak tedavisine devam edilen Burak Akkul, ‘Annemi yakın zamanda kaybetmiştim, 2019’da. Onu gördüm, onunla ve bakıcısıyla bağlantı kurdum. Köşede bekliyorlardı beni. Annem bir derece bana kavuşmak beni görmek istiyordu ama bir yandan da benim hayata devam etmemi istiyordu. Ben orada zorla tutulduğumu sanıyorum. Ölüme bir adım kaldı, sıra bana gelecek kalbimi çıkaracaklar.

‘ALMAYALIM BURAK BEY’İN KALBİNİ’

Bunu çok net hatırlıyorum. Sıra bana geldiğinde arkadaşlarım, dostlarım, karım, yakın çevrem beni çağırdılar. Kapıyı kırdılar ve ben o sırada 8. kalp olmaktan kurtuldum. Yine farazi olarak bir hemşirenin sesini duydum, ‘Almayalım çok seviyorlar Burak Bey’i. Almayalım Burak Bey’in kalbini’ dediler ve ben son keskin bir acıyla geri döndüğümü hissettim. Annemin biraz üzülüp biraz sevindiğini… Kolumda 5 Nisan uyandırıldı bilekliğini hatırlıyorum.’ ifadelerini kullandı.