HomeMagazinMİDYECİ YASİN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR!

MİDYECİ YASİN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR!

MİDYECİ YASİN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR!

Midyeci Yasin 1985 yılında ailesiyle Mardin’den İstanbul’a yerleşince aile mesleği olan midye dolma işine, 90’larda daha ilkokul sıralarındayken başladı. Okuldan arta kalan zamanda seyyar tezgahıyla annesinin yaptığı midye dolmaları satarak mesleğe adım adan Yasin, şimdilerde markasını tüm Türkiye’ye ve çok yakında dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

“TAŞ YOK! KUM YOK! ÇAMUR YOK!” sloganıyla, midye dolma sektörüne yeni bir soluk ve çeşit getiren Midyeci Yasin şubelerini büyütmeye devam ediyor. 2019’da ilk yerleşik dükkanını Kadıköy’de açan Midyeci Yasin, Beşiktaş Çarşı, Maltepe Piazza Avm’den sonra, çok yakında Bahçeşehir Gölet şubesiyle sevenleriyle buluşuyor.

MİDYE DOLMANIN TARİHİNİ DEĞİŞTİREN ADAM

Midye dolmanın belli bir kesimdeki “merdiven altı ve sağlıksız” imajını, son teknolojiye sahip hijyenik çiftlik midye üretimi ile yıkan Midyeci Yasin’in her yaş ve kesimden müdavimleri artmaya devam ediyor.

Midye dolma piyasasına alışılmışın dışında “soslu midye”yi getiren Yasin, “acılı, körili, seyyar baharatlı…” gibi çeşitleriyle bu alanda sektörde bir ilki başarıyor. Midye dolmayı çeşitlendirmesinin yanı sıra, özlenilen eski usül midye tavayı da kendi özel tarator sosuyla sunmaya başladı.

“KOKOREÇİN DE EN İYİSİNİ SUNACAĞIZ”

Mutfağından çıkan her ürünün bu zamana kadar büyük beğeni gördüğü Midyeci Yasin, midyeden sonra çok yakında efsane sokak lezzeti kokoreçi de menüsüne katmaya hazırlanıyor.