HomeMagazinMert Fırat: “bütün özel hayatımız kızımız oldu.”

Mert Fırat: “bütün özel hayatımız kızımız oldu.”

Mert Fırat: “bütün özel hayatımız kızımız oldu.”

Drama-belgesel filmi ‘Into Dust’ın Türkiye gösterimi, geçtiğimiz gün Emirgan Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşti. Etkinliğe UNDP İyi Niyet Elçisi Mert Fırat da katıldı. Fırat, özel hayatıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Mert Fırat, özel hayatıyla ilgili, “Tek özel hayatım çocuk. Uykusuz geceler çok devam etmiyor. Bir yaşından sonra daha düzene girdi. Ama bütün özel hayatımız kızımız oldu. Allah herkese nasip eder inşallah” dedi. “Baba olduktan sonra duygularda değişiklik oluyor mu?” sorusuna şu yanıtı verdi; “İnsan eski cesaretini kaybediyor. Her şeyi iki adım geriden düşünüyorsun.”

“Artık tek değilsin, kızım var, eşim var. Bir aile var. Biraz daha temkinli bakıyor insan ama daha duygusal oluyor insan herhalde. Bakalım bir yaşı geçtikten sonra biraz daha evden ayrılırken zorlanalım bir dahaki buluşmamıza net verilerle gelirim. Şu an anneye çok düşkün. Bir çıkar ilişkisi malum. Beni de çok seviyor.”

“OKULSUZ SAHNEYE ÇIKABİLİR”
Fırat, sözlerinin devamında şunları söyledi; “Hak edenin tiyatro sahnesine çıktığını düşünüyorum. Büyüklerimiz tiyatro için er meydanı der. Aslında sadece er değil, kadınların da çok aktif bir şekilde bulunduğu bir meydan.”

“Eğer bir oyuncu gereken emeği, önemi, gayreti gösteriyorsa okullu, okulsuz hiç fark etmez sahneye çıkabilir. Biliyorsunuz çok okulsuz ustamız sahnede, biz de hala ustalık yapıyorlar. En önemli örneklerinden biri Şener Şen’dir. Kendisi zaten başlı başına bir okuldur. Keza Metin Akpınar da aynı şekilde. Ben hem sinema hem oyunculuk okudum, üstüne yazarlık master yaptım. Eğitime çok inanıyorum ve dışarıdan gelen, bu işe gönül koymuş kökeni ne olursa olsun bu işe emek vermiş arkadaşlarımızı destekliyorum. Bu iş biraz usta çırak ilişkisi.”

“Her şey de öyle tabii. Yazarlık da gazetecilik de habercilik de… Kimin ne kadar efor sarf ettiğine, ne kadar omzunda kamera taşıdığına bakıyor bu hikaye. Bizim de biraz öyle.”

“YENİ PROJELER YOLDA”
Yeni projelerinden bahseden oyuncu, “Uzun vadede bazı projelerde yer alacağım. Aralık ayı itibari ile çekimleri başlayacak olan bir proje var ama daha imzasını atmadığım için söylemek yanlış olur. Ama ocak ayı itibariyle yeni projelere girmiş olacağım” diye konuştu.

DUYGUSAL KUTLAMA
İş insanı Önder Fırat’ın kızı İdil Fırat ile 2018’de evlenen oyuncu Mert Fırat, eşinin 33’üncü yaş gününü sosyal medya hesabından paylaştığı duygusal bir mesajla kutladı.

Mert Fırat şu ifadeleri kullandı: Hafta sonumuz biricik ailemiz ve arkadaşlarımızla geçti. Çok şanslıyız şükürler olsun, sağlıklı ve bir aradayız. Hayatın bana en büyük hediyesi, en güzel günlerim, Seyhan Mia’nın annesi, annesinin iyi kalpli kızı, kardeşlerinin biricik zeki ablası. Babasının en yakın arkadaşı.

“Arkadaşlarının İdiloşu. Amcalarının göz bebeği, babaannesinin kara gözlüsü. Dedesinin yoldaşı, annemin gözünden sakındığı, kardeşimin kardeş bellediği, herkesin bir dakikada sevdiği, güvendiği, canım dert ortağım, eşim, yoldaşım, en iyi arkadaşım; Allah saklasın seni.”