HomeMagazinMEHMET ALİ ERBİL’İN SUÇLADIĞI TOLGA YÜCE İLK KEZ KONUŞTU!

MEHMET ALİ ERBİL’İN SUÇLADIĞI TOLGA YÜCE İLK KEZ KONUŞTU!

MEHMET ALİ ERBİL’İN SUÇLADIĞI TOLGA YÜCE İLK KEZ KONUŞTU!

Geçtiğimiz günlerde Mehmet Ali Erbil ve Seda Sayan arasında büyük bir tartışma çıkmıştı. Sosyal medya hesaplarından birbirilerine ağır ithamlarda bulunan ikili kısa süre içinde barışmıştı. Ancak olaylar sırasında Seda Sayan ve Mehmet Ali Erbil kavgasının arasında kalan Tolga Yüce, “Mehmet Ali Erbil beni aradı. ‘Bir şey paylaşalım’ dedi. ‘Sen paylaş, ben de senden paylaşayım’ dedi. Ben de bir yazı yazdım. Kendisinden onay aldım, paylaştım. Kendisi de benden alıp, paylaştı ama ben bu yazının Seda Sayan ile alakalı olduğunu bilmiyordum. Seda Hanım’la ilgili bana attığı ses kayıtlarını açıklamak zorunda kalırsam Sayın Erbil’le hiçbir dostluğu kalmaz” ifadelerini kullanmıştı. Tolga Yüce olayların ardından ilk kez açıklama yaptı.

Benim kariyerime, onuruma, şerefime atılan haksız, asılsız iftiraların ve hakkımdaki gerçek dışı iddia ve ithamların halen devam ediyor olması sebebiyle daha ayrıntılı açıklama yapma ihtiyacı hissetmiş bulunmaktayım.
Sayın Erbil, aramızda geçen konuşmada; paylaşımı kendisiyle alakasız bir şekilde kendim yaptığımı, bunun da bir hata olduğunu, bunu kendisinin üzerinden alıp, okları kendi üzerime çevirmem gerektiğini, ağır suçlamayla karşı karşıya kaldığını belirterek açıklama yapmamı istedi. Ancak ben bugüne kadar hep doğruların yanında oldum, bundan sonraki tavrım da bu şekilde olacaktır. Sn. Erbil her ne kadar bu durumu benden üstlenmemi istese de ben böyle bir şey yapmadım, yapmayacağım. Daha önceki açıklamalarımda da söylediğim üzere ben o paylaşımı Sn. hanımefendiye yönelik olduğunu dahi bilmiyordum.
ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYORUM!
Bugün yine bir ölüm tehdidi aldım. Beni arayarak
telefonda bana: “Paylaşımları silmemi istediler ve bu olayı uzatmamam gerektiğini söylediler”. Sonrasında “Seni sakat bırakırız” gibi tehditlerde bulundular. Bu hususta Avukatlarım, başta Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu olmak üzere gereken tüm yasal prosedürü başlatacaklardır. Bu kişilerin Mehmet Ali Bey’e yakın kişiler olduğunu düşünüyorum. Devletten büyük güç yoktur.