HomeMagazin‘LAND ROVER DİSCOVERY HATALI ÜRETİM Mİ?’

‘LAND ROVER DİSCOVERY HATALI ÜRETİM Mİ?’

‘LAND ROVER DİSCOVERY HATALI ÜRETİM Mİ?’

Takvim Gazetesi köşe yazarı Ufuk Özcan’ın bugünkü köşesinden:

“Şarkıcı Alişan, eşi Buse Varol Tektaş, oğlu Burak ve dadıları Marianne ile birlikte İstanbul-İzmir otoyolunda trafik kazası geçirdi. Olayı duyar duymaz Alişan’ı aradım. Telefonu açar açmaz, “Ufuk çok kötü kaza geçirdik demesi ve ağlamaklı sesi şu an bile hala kulaklarımda yankılanıyor.” ‘Herkes iyi mi?’ diye sorduğumda, “Allah’a şükür herkes iyi” demesi rahat bir nefes almamı sağladı…

Benim nikah şahidim, iyi bir dostum ve abim olan Alişan’ın iyi olduğunu söylemesi o an bana yetti… Bu arada geçtiğimiz gün de kazanın raporu ortaya çıktı..

“Alişan hız limitini aştı” diye haberler yapıldı… Hız limitinin 120 olduğu yolda, 150 kilometre hızla giderken takla attığı, cipin 38 metre tavanı üzerinde sürüklenip, bariyerlere çarptığı belirtildi. Öte yandan 124 metre fren izi ölçüldüğü de rapordaki bilgiler arasında yer alıyor. Bu raporları gören bazı kesimler Alişan’ı suçlar gibi haber yapmış… Fakat şunu bilmeliler, rapora ben de baktım.

Alişan’ın o hızda gittiği değil. Bariyere bu hızda çarpmış olabileceği yazıyor…

Alişan’ın kullandığı araba Land Rover Discovery marka, aracın Dünya’da aks kırılması yaşamış örnekleri var… Arabanın aks’ı kırılmasa bile lastiği ile ilgili bir sorun yaşanmış olabilir… Yani fabrikasyon bir hata olabilir…. Hemen suçu Alişan’a yıkan kesime Google yapın bir araştırın derim.”