HomeMagazin“KİŞİNİN EN BÜYÜK HAKKI KENDİ BEDENİNİ ŞEKİLLENDİREBİLMESİDİR”

“KİŞİNİN EN BÜYÜK HAKKI KENDİ BEDENİNİ ŞEKİLLENDİREBİLMESİDİR”

“KİŞİNİN EN BÜYÜK HAKKI KENDİ BEDENİNİ ŞEKİLLENDİREBİLMESİDİR”

Ekranların sevilen yüzü, güzel oyuncu ve sunucu Aslı Turanlı Hello dergisi ile röportaj gerçekleştirdi. Turanlı; röportajda “kişinin en büyük hakkının kendi bedenini istediği gibi şekillendirebilmesidir” dedi.

Turanlı’nın gerçekleştirdiği röportajın bazı satır başları;

Şimdilerde ‘Son Moda’ programını sunuyorsunuz. Hikayenin en başına dönecek olursak, nasıl bir eğitim aldınız?

Eğlenceli bir ailem vardı ve çocukluğum çok renkli geçti. Yerinde duramayan bir çocuktum diyebilirim. İnsanlarla iletişimim hep çok iyiydi. Küçük yaştan beri yabancı dizi ve filmleri izlerdim. Bunun bana, yabancı dil öğrenme konusunda çok artısı oldu. Kendimi bildim bileli çevremdekilerle hep ingilizce konuşurum. Eğitim hayatım aslında tamamen oyunculuk üzerine oldu. 17 yaşında tiyatro ile başladım. Sonra Marmara Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nü kazandım. Üniversite eğitimim devam ederken hayallerimin peşinden koşarak Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldım.

Daha sonra modaya olan ilginizi nasıl keşfettiniz?

Modaya hep ilgim vardı aslında. İşin içinde olduğunuz zaman ilginiz de artıyor. Bana göre moda, keşif meselesi. Ben de keşfetmeyi seven biriyim. Modanın merkezi sayılan ülkeler ve şehirler vardı. Buralara ne kadar çok seyahat ediyorsanız, o kadar modanın içinde buluyorsunuz kendinizi. Gerek program sebebiyle gerekse tatil amaçlı bu merkezleri sık sık ziyaret ediyorum.

Estetik yaptırmak ile ilgili bakış açınız nedir?

Kişinin en büyük hakkı kendi bedenini istediği gibi şekillendirebilmesidir bana göre. “Benim bedenim, benim kararım” mottom var. Tabii ki karşı değilim. Bende de ufak dokunuşlar var. Ama her şeyin hakkıyla yapılması taraftarıyım. Mesela ben burnumun simetrik görünmesini istedim ama ameliyatlık bir şey olmadığını söylediler. Dolgu ile de istediğim şekle girebileceğini öğrendim ve ben de dolgu yaptırdım. Güzellik uğruna neredeyse kör oluyordum! Sonra Mikonos’ta Amerikalı bir doktor arkadaşımla laf arasında konuşurken bana burun dolgusundan sonra bir göz rahatsızlığı yaşayıp yaşamadığımı sordu. Düşününce cidden burun dolgusundan sonra miyop olduğumu gördüm. Şu an uzağı göremiyorum. Gerçekten dünya haberlerinde araştırdım bu konuyu. Burun dolgusu ani körlüğe kadar ciddi göz hastalıklarına sebep olabilecek kadar en tehlikeli dolgu tipiymiş. Bazı Türk doktorlar üstünde durmuyor bunun. Neden bilmiyorum ama insanlar burunlarını istedikleri şekle sokmak istiyorlarsa böyle bir risk almasınlar. Güvendikleri doktora gitsinler, gerekirse bıçak altına girsinler.