HomeTv dünyasiKADINLARIN SESİNİ DUYAN ESRA EROL, BİR SUÇ ÖRGÜTÜNÜN ORTAYA ÇIKMASINI SAĞLADI

KADINLARIN SESİNİ DUYAN ESRA EROL, BİR SUÇ ÖRGÜTÜNÜN ORTAYA ÇIKMASINI SAĞLADI

KADINLARIN SESİNİ DUYAN ESRA EROL, BİR SUÇ ÖRGÜTÜNÜN ORTAYA ÇIKMASINI SAĞLADI

Türkiye gündemine oturan AVA İşyerim isimli saadet zinciri şirketi olayı Atv’de yayınlanan Esra Erol’da programında gündeme gelmiş ve birçok kadın mağduriyetini anlatmıştı. AVA mağduru kadınların sesini duyan Esra Erol, bir suç örgütünün ortaya çıkmasını sağladı.

Geçtiğimiz yıla kadar Gökhan Özoral ve Suna Uçanlar tarafından kurulan ‘AVA İşyerim’ isimli bir şirketin, tüm Türkiye’de sosyal medya aracılığıyla kadınlara yönelik ilanlar vererek, 81 ilde 36 bin kadını dolandırdığı iddia edilmişti.

Mağduriyetlerini Esra Erol’a anlatan kadınlar, “Bizi büyük vaatlerle kandırdılar. İnsanlar kumbaralarını patlatarak üye oldu. Kadınlar ayakta durmalı, güçlü olmalı diyerek aile düzenimizi bozdular. Her gün tehdit ediliyoruz, İnandık, yıkıldık ve çok korkuyoruz” dediler.

Türkiye genelinde 36 bin kadının dolandırıldığı iddia edilen Ava İşyeri isimli saadet zinciri şirketini Alanya’da açılan dava sonuçlandı. Alanya’da söz konusu şirkete 5 bin TL göndererek dolandırılan bir kadının açtığı davada iki dolandırıcıya ayrı ayrı 3 yıl 4 ay hapis ve 8 bin 320’şer TL adli para cezası verildi.