HomeMagazinHÜNER COŞKUNER’E VEDA!

HÜNER COŞKUNER’E VEDA!

HÜNER COŞKUNER’E VEDA!

Kemik iliği kanseri nedeniyle 58 yaşında vefat eden Türk Sanat Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner’in cenazesi Şakirin Camii’nde kılınan namaz sonrası, toprağa verilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı’na doğru yola çıktı.

Coşkuner’in cenaze namazı cami avlusunda toplanan çok sayıda vatandaşın katılımıyla kılındı.

Deniz Coşkuner, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ses sanatçısı kardeşi Hüner Coşkuner’in ‘küpeleriyle gömülmek istediği’ iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

“BİZ DİNİNİ, KÜLTÜRÜNÜ BİLEN BİR AİLEYİZ”

“Küpe” konusu ile ilgili açıklamalarda bulunan abla Coşkuner, şunları söyledi:

Acımız çok büyük, çok derin. Ben onun ablasıyım. Onu dünyadan kıskanırdım. Küpe konusunda şunları söyleyeyim; Hüner Coşkuner, aksesuara çok meraklı bir insandı. Annemin namaz tespihindeki boncukları küpe yapıp, kulaklarına asardı. ‘Beni aksesuarlarımla gömün’ kelimesi aksesuarlarını çok sevdiğini belli etmek için söylediği bir cümleydi. Lütfen bunu yanlış yerlere çekmeyin. Biz dinini, kültürünü bilen bir aileyiz. Zaten küpeyle gömülme gibi bir şey yoktur. Bunu herkes bilir.

Kardeşinin kollarında vefat ettiğini belirten Abla Coşkuner, “Vefat etmeden önce, kendisine ‘Bana vereceğin bir sır var mı kardeşim?’ diye sordum. Kendisi de herkese hakkını helal ettiğini söyledi. Sonrasında yeniden iyileşip, ayağa kalkacağını söyledi. Rabbim sevdiğini yanına alırmış. Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Hüner Coşkuner'e veda: Son yolculuğuna uğurlanıyor! Sanatçı Hüner Coşkuner kimdir? - Magazin haberleri