HomeMagazin‘HER ŞEYİ YOLDA ÖĞRENDİK’

‘HER ŞEYİ YOLDA ÖĞRENDİK’

‘HER ŞEYİ YOLDA ÖĞRENDİK’

2016 yılında karavan alarak lüks otellere veda eden, eşi Neslihan Atagül’le kendisini doğa hayatına adayan Kadir Doğulu, kamp ve karavan maceralarına ait tecrübelerini kamp meraklılarıyla paylaştı.

Yaz tatillerinde 5 yıldızlı otellerde kalmak yerine karavan alarak yollara düşen çift, 150 bin TL’lik karavanlarının iç dizaynı için 300 bin TL harcamıştı. Bu sayede İsviçre’ye kadar giden ikili, istedikleri yerlerde kamp kuruyor.

Mersin’de doğup büyüdüğünü ve çocukluğunda Toros Dağları’nın bir süre kendisi için ev olduğunu söyleyen Doğulu, doğayla iç içe olmasını da buna bağladı. Toroslar’ın yaylalarında ve köylerinde yaşarken önce evin belirli bir çapında uzaklaştığını, daha sonra da bu mesafeyi daha da uzatarak kilometrelerce uzaklara gittiğini söyleyen Doğulu, 10-12 yaşlarından itibaren karavan sevgisini daha da artırdığının altını çizdi.

‘KAMP HAYATI ÖZGÜRLÜK VERİYOR’

Doğulu, karavan maceralarını ise şu sözlerle dile getirdi: “Karavanımızı ilk aldıktan sonra İpsala’dan yola çıkıp İsviçre’ye kadar gittik. Hiçbir tecrübe olmadan her şeyi yolda öğrendik. Gidiş gelişte toplan 11 kamp alanında durduk ve birçok güzel arkadaşlıklar kurduk. Otel yerine kamp alanında kaldık ve çok güzel manzaralar görüp harika keşiflerimiz oldu. Kamp hayatı bambaşka bir şey ve öğreneceğiniz birçok şey var. Kamp hayatı özgürlük veriyor insana. Herhangi bir aksilik olacaksa olması gereken olur, o anda bunun sana sağladığı endişe, vesvese ve panikten kurtulursanız özgür olursunuz ve her şeyi başarırsınız”.

‘NESLİHAN DA ZAMANLA SEVDİ’

Camp&Caravan Fuarı’nda konuşan Kadir Doğulu, “Neslihan’a kamp hayatını yavaş yavaş sevdirdim. Önce yakın yerlerde kamp kurmaya başladık. Normalde yük olmasın diye yanıma fazla şey almam ama onun daha rahat edebilmesi için uygun ortamı sağladım. Ve sonra kademe kademe uzaklara götürerek bu hayatı sevdirdim.” dedi.