HomeMagazinHAYRULLAH DOĞAN ESERİ: BAŞKASI İÇİN YAŞAYANLAR

HAYRULLAH DOĞAN ESERİ: BAŞKASI İÇİN YAŞAYANLAR

HAYRULLAH DOĞAN ESERİ: BAŞKASI İÇİN YAŞAYANLAR

Yaşanmış bir hikaye Hayrullah Doğan’ın kaleminden: Başkası İçin Yaşayanlar…

Kitap Tanıtımı Bülteni ve Arka Kapak Yazısı:

Tek seferlik bir hayatı yaşamak için geldiğimiz bu mavi yumurtada; birçok insan, farkında olmadan başkaları için yaşıyor ve günün sonunda da sessiz sedasız ölüp gidiyor. Halit Ağa da bunlardan biriydi işte. Kendisi için doğdu ama başkaları için yaşadı hep. İyi mi yaptı, kötü mü yaptı bilinmez ama şayet ona sözüm geçseydi bunu yapmamasını, kendi için yaşamasını önerirdim. Ne yazık ki zaman ve zemin buna müsaade etmedi. Gel gör ki ben öğrendim, kendim için yaşamam gerektiğini hem de Halit Ağa’dan öğrendim. Öte yandan bu, bencilce bir tavır gibi gözükse de öyle değil aslında zira insan, kendi için yaşamadığı sürece gürültü çıkaramaz ve kendini gerçekleştirme şansı bulamaz. Kendiniz için yaşamanızı ve bunu yaparken de etrafınıza ışık saçmanızı dilerim.

Ön Söz:

Hepimiz kendimiz için doğarız ama ne yazık ki çok azımız kendimiz için yaşarız. Bu kitabı bu konuyu abartan bir adamın gerçek hikâyesiyle dikkatlerinize sunmak için kaleme aldım. Satır aralarında yüzerken rotanızı kendinize çevirmenize engel olamayacaksınız.

Yazar Hakkında:
1964 Kayseri doğumlu olan Hayrullah Doğan, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Marmara Üniversite’sinde yüksek lisans tezini verdikten sonra bankacılık üzerine de doktora yapmıştır. Maliye Bakanlığı’nda 8 yıl hesap uzmanlığı yapan Doğan; uzun yıllar, çokuluslu şirketlerde genel müdür ve genel koordinatör olarak çalışmıştır. Kendi alanında yazdığı dört kitabı bulunan yazarımız, çeşitli gazete ve dergilerde de hâlen makaleler yazmaktadır. İngilizce ve Rusça bilen Hayrullah Doğan, 1997 yılında kurduğu “Denetim Turkey” isimli şirketiyle çokuluslu firmalara yeminli mali müşavir olarak hizmet vermektedir. Yazarımız ayrıca, 120 ülkede danışmanlık faaliyeti gösteren Nexia International’ın da Türkiye ortağıdır. İki çocuk babası olan Doğan, hobi olarak yarış atlarıyla ilgilenmektedir. Aslında onun bu merakına “hobi” demek haksızlık sayılabilir zira 40’a yakın atı bulunan Hayrullah Doğan; Inspector’la 2007 yılında Gazi Kupası’nı almıştır._