HomeMagazinHARBİYE’DE AŞKIN NUR YENGİ-MEHMET ERDEM RÜZGARI

HARBİYE’DE AŞKIN NUR YENGİ-MEHMET ERDEM RÜZGARI

HARBİYE’DE AŞKIN NUR YENGİ-MEHMET ERDEM RÜZGARI

Harbiye Açıkhava’da Denizbank sponsorluğunda, Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem sahnedeydi!

Harbiye’de hep beraber olduğumuz için çok mutluyuz, çok güzel bir gece geçireceğiz, hoşgeldiniz sözleriyle seyircisini selamlayan Mehmet Erdem, ‘Hakim Bey’, ‘Herkes Aynı Hayatta’, ‘Acıyı Sevmek Olur Mu’, ‘Hara’, ‘Ağlayamam’ gibi çok sevilen şarkılarının ardından Ahmet Kaya’nın ‘Kum Gibi’, ve ‘Arka Mahalle’ şarkılarına çaldığı ud solo performansıyla geçiş yaptı ve Harbiye’yi yıkıp geçti.

Barış Manço ve Sezen Aksu şarkılarıyla konserine devam eden Mehmet Erdem, birinci bölümün sonlarına doğru Türk Halk ve Sanat Müziğinden söylediği parçalarla tempoyu artırdı.

Birinci yarının ardından basının sorularını cevaplayan ikili düet yaptıkları Sezen Aksu imzalı ‘Allah’tan Kork’ şarkısının aldığı iyi yorumlardan bahsetti. Birlikte sahneye dönmelerinin ardından, izleyenlerinden, Sezen Aksu’ya doğumgünü sürprizi yapmak adına “iyiki doğdun” demelerini rica etti ve binlerce kişi Sezen Aksu’nun doğumgününü kutladı.

AŞKIN NUR YENGİ İLE 90’LARA YOLCULUK!

‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’, ‘Yazık’, ‘Yalancı Bahar’, ‘Başka Bir Şey’, ‘Ayrılmam’ ‘Serserim Benim’şarkıları ile 90’lar rüzgarı estiren Aşkın Nur Yengi, ‘Ay İnanmıyorum’ şarkısında sahneye gelen dans grubuyla, darbuka eşliğinde oryantal şov yaptı.

Sanatçı ‘Bile Bile’ parçasında iki yıl önce yaşamını yitiren Harun Kolçak’ın ses kaydı ve görüntüleri eşliğinde düet yaptı. Ünzile parçasında sahneye gelen çocuk gelin ve sahnedeki koreografi büyük alkış aldı.

Konser sonunda Mehmet Erdem’le bir kez daha bir araya gelen Yengi ve Erdem yazın düeti “Allah’tan Kork’u tüm Harbiye ile birlikte söyledi.

Konserin biss şarkısı “Sevdan Olmasa” ile Harbiye Açıkhava coştukça coştu.

DENİZBANK AÇIKHAVA KONSER TAKVİMİ:

16 Temmuz Salı FIRAT TANIŞ ile GELİN TANbsIŞ OLALIM

17 Temmuz Çarşamba YILMAZ ERDOĞAN ve ÇGHB 2

18 Temmuz Perşembe KENAN DOĞULU

18 Ağustos Pazar ATA DEMİRER GAZİNOSU

19 Ağustos Pazartesi YALIN

20 Ağustos Salı ŞEVVAL SAM

13 Eylül Cumartesi Candan Erçetin

14 Eylül Cumartesi CEM ADRIAN

16 Eylül Pazartesi KAAN SEKBAN – SAÇMALAR

17 Eylül Salı GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW