HomeUncategorizedHANDE ERÇEL’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

HANDE ERÇEL’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

HANDE ERÇEL’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Aşk Laftan Anlamaz adlı dizi ile ekrana dönmeye hazırlanan Hande Erçel evlilik için henüz erken dedi.

‘Aşk Laftan Anlamaz’ dizisinde Hayat’ı canlandıran Hande Erçel, oynadığı karakteri kendisine benzetti. Erçel, “Ben de küçük bir yerde büyüyüp, hedeflerim için İstanbul’a geldim. Hayat gibi ayaklarımın üzerinde duruyorum. Onu kendime benzetiyorum” dedi.

Canlandırdığınız Hayat nasıl birisi?
Karadeniz’den, İstanbul’a gelen dürüst bir kız. İnatçı huyu bazen insanları bezdirse de kendisini bu yönüyle sevdiriyor. Ailesine ve arkadaşlarına karşı sevecen olmasına rağmen, tanımadıklarına karşı sert bir yüzü var. Yani kendi ayakları üzerinde duran, mücadeleden hiç vazgeçmeyen bir karakter.

Hayat karakteriyle benzerlikleriniz var mı?
Çok ortak yönümüz var. Ben de Hayat gibi, küçük bir yerde büyüyüp hedeflerim için İstanbul’a geldim. Hayat gibi ayaklarımın üzerinde duruyorum. İnatçılık konusunda da birbirimize çok benziyoruz. Hayat’ı kendime benzetiyorum. 

hande erçel

Karadenizli bir kız… Sete başlamadan önce bir araştırmanız oldu mu?
Karadeniz insanı, dobra ve güvenlidir. Set öncesinde Karadeniz kültürünü öğrenmek istedim. Karadenizli olan arkadaşlarımın aileleriyle konuştum. İnsanlarını tanıyınca, karakter daha çok ilgimi çekti. 

Birçok proje teklifi aldınız. Bu dizide sizi çeken ne oldu?
Hiçbiri Hayat’taki gibi enerji vermedi. Her zaman kalbimin inandığını yaparım. Kendimi dinlediğimde ilk aklıma gelen senaryo ‘Aşk Laftan Anlamaz’ oldu. Çok doğal bir hikaye…

Burak Deniz nasıl bir partner?
Dizi sayesinde tanıştık. İyi bir enerji yakaladık. Burak’ın işe olan saygısı ve bağlılığı çok güzel. Onunla oynarken kendimi mutlu hissediyorum. Bana pozitif enerji veriyor.

Aşk laftan anlar mı?
Aşk yaramazlıktır, hiçbir şey dinlemez. Hiç olmayacak birine aşık olabilirsiniz. 

Genç yaşta popüler olmanın avantajı ya da dezavantajları neler?
Popüler olduktan sonra hayatımı uçlarda yaşamadım. Eskisi gibi yine aynı şeyleri yaşıyorum. Şöhret büyük farklılık oluşturmadı. Büyük değişimler de yaşayacağımı düşünmüyorum. Farklı bir hayatta değilim. 

hande erçel

Kısa sürede popüler olmayı bekliyor muydunuz?
Beklemiyordum, sadece hayal ediyordum. 

Dikkat çeken bir oyuncu olmak baskı yarattı mı?
İnsanların beklentisi arttığı için bir sorumluluk yaratıyor. Kendimden de beklenti artmış oldu. Oyunculukta gelişmem gerektiğini düşündüğüm için, ara vermeden hemen yeni bir dizide oynamak istedim. Geliştikçe daha başarılı olacağımı düşünüyorum. 

‘Kurallarım yok’
Oyunculuk hedefleriniz neler?
Her karakteri çıkarabilen biri olmak istiyorum.

Kurallarınız var mı?
Ağır ve resmi kurallarım yok.  

Kendinizi güzel görüyor musunuz?
Kendimi çok seviyorum. Kendimi sevdiğim için beğeniyorum. Bunun fizikle ilgisi yok, içten sevmeye önem veriyorum. Kendimi sevdiğimden dolayı, enerjim insanlara yansıyor.  

Aşkın tanımı nedir?
Bir olma halidir. Aynı şeyleri hissetmektir. İlişkide farklı görüşler olabilir ama aşık olunca insan hiçbir şey dinlemiyor. 

Gelinlik hayaliniz var mı?
Her genç kızın hayali gibi benim de var. Şu an düşünmüyorum ama belli yaş belirlemedim. Karar verdiğim an evlenirim. 

‘Tayland’da enerji topladım’
Hayranlarınızla nasıl bir iletişimiz var?
Aramızda farklı bir bağ var. Sadece fotoğraf için yanıma gelmiyorlar. Aramızda sohbet oluyor. Onlardaki samimiyeti hissettiğim için aramızdaki bağ güçleniyor.

Kardeşiniz Gamze Erçel de sizin gibi oyuncu olur mu?
Kardeşim beni her zaman destekledi. Ben de onun her konuda arkasındayım. Oyuncu olmak isterse, sonuna kadar desteklerim. 

Son dönemdeki romantik komedi dizi furyası için neler düşünüyorsunuz?
İnsanların gülme isteğine bağlıyorum. Günlük hayatımızda sürekli acı haberler aldığımız için, dizi izlerken eğlenmek istiyorlar. Yoksa güzel dram ve dönem dizilerimiz de var ama halkımız gülmek istiyor. 

Yakın zamanda gittiğiniz Tayland tatili nasıl geçti?
Yoğun çalışma temposundan çıkmıştım. Hayat rolünü kabul edince Tayland’a gittim. Bir sene çalıştıktan sonra Tayland’da enerjimi toplayarak geri döndüm. Dünyanın her yerini merak ediyorum. fırsat oldukça gitmek istediğim ülkeleri dolaşacağım.