HomeMedyaGQ TÜRKİYE MEN OF THE YEAR 2021 ÖDÜL TÖRENİ HAYATA YENİLİK KATANLARI BULUŞTURDU

GQ TÜRKİYE MEN OF THE YEAR 2021 ÖDÜL TÖRENİ HAYATA YENİLİK KATANLARI BULUŞTURDU

GQ TÜRKİYE MEN OF THE YEAR 2021 ÖDÜL TÖRENİ HAYATA YENİLİK KATANLARI BULUŞTURDU

GQ Türkiye Men of the Year 2021 ödülleri özel bir hikayenin kurgulandığı ve davetlilerle paylaşıldığı bir törenle sahiplerini buldu.

Zamansızlık, yenilikçilik, ilham, sınırsızlık ve eşitlik temalarıyla gerçekleşen gecede müzik, spor, moda, sahne & gösteri, gastronomi, iş dünyası ve sanat dallarında üretimleri ve duruşlarıyla hayata yenilik katan isimlere ödülleri takdim edildi.

Samsung Galaxy ana sponsorluğunda GQ Türkiye Men Of The Year 2021 ödül töreni önceki akşam Galataport İstanbul’da gerçekleştirildi. Gecede hem dünyada hem de bireysel yaşantılarımızda köklü değişikliklere yol açan iki senenin sonucunda yepyeni ‘’Biz’’e dönüş kutlandı. Dallarında üretimleri ve duruşlarıyla hayata yeni genler katan isimler, 16 Aralık’ta sürprizlerle dolu GQ Türkiye sahnesine çıktı. GQ Türkiye Men of the Year 2021 için çekilen ve ilk kez ödül gecesinde yayınlanan film büyük heyecan uyandırdı.

Fadik Sevin Atasoy’un sunuculuğunu yaptığı gecede; GQ editörleri, yazarları, danışmanları ve okurları tarafından belirlenen müzik, spor, moda, sahne & gösteri, gastronomi, iş dünyası ve sanat dallarında üretimleri ve duruşlarıyla hayata yenilik katan isimler ödüllendirildi. GQ Türkiye Yayın Direktörü Özgür Atanur gecede “Ödüllerimizi verirken en belirleyici kriterlerimiz; bu kişilerin ürettikleriyle, hayata yeni bir gen, yeni bir doku, bir farklılık katmış olmasıydı. Bu kavramlar aynı zamanda dergimizin 2022 içerik temalarının, yeni lüks, stil ve modanın dahil olduğu DNA’sının da çatısını oluşturacak” dedi. MOTY’nin 360 derece tasarlandığını söyleyen Atanur, etkinlik atmosferi, filmi, dergi ve dijital mecralarıyla MOTY 2021 hikayesinin devam edeceğini anlattı.


GQ Türkiye Men Of The Year 2021’de ‘Yılın Oyuncusu’ rol aldığı yapımlardaki başarılı performansıyla beğeni toplayan Salih Bademci oldu. Bademci’ye ödülünü Zeynep Günay Tanverdi. ‘Yılın Kadını’ olan Öykü Karayel’e ödülü Turkuvaz Dergi Grubu Genel Müdürü ve Turkuvaz Medya İcra Kurulu Üyesi Yasemin Gebeş ile Ezgi Karayel tarafından takdim edildi.

Turkuvaz Dergi Grubu Genel Müdürü ve Turkuvaz Medya İcra Kurulu Üyesi Yasemin Gebeş törenin zamansızlık ve eşitlik temalarına vurgu yaptığı konuşmasında, “Bu gecede kadın olmanın pozitifayrımcılık değerini hak ettiğini, kadın gücünün, görünürlüğünün, yeteneğinin ve başarılarının yüksek sesle konuşulması gerektiğini düşünüyorum. Bu gece oluşturduğumuz zamansız dünyanın, aynı zamanda kadın ile erkeğin bir ve eşit söz sahibi olduğu, ancak birbirini tamamladıkları zaman gücü, ahengi yakaladıkları bir dünya olmasını istedik. Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca kadının hikayesini içimizde hissediyoruz” dedi. Törende; İbrahim Çelikkol ‘Yılın Ekran Yıldızı’, Doğu Demirkol ‘Yılın Komedyeni’, Seçkin Pirim ‘Yılın Sanatçısı’, Mete Gazoz ‘Yılın Sporcusu’, Oğuz Alper Öktem ‘Yılın Girişimcisi/İş İnsanı’, Dilan Gerede Erkaya ‘Yılın Stil Sahibi Erkeği’, Berkcan Güven ‘Yılın Hype’ı ve Onur Seyit Yaran ‘Yılın Yükselen Yıldızı’ ödüllerini aldı.


Gecede ‘Sınırsızlık’, ‘Zamansızlık’, ‘Eşitlik’, ‘İlham’ ve ‘Yenilikçilik’ özel kategorilerinde de ödüller sahiplerini buldu. GQ Generation İlham ödülünün sahibi, imzası bulunan yapılar arasında Atatürk Kültür Merkezi’nin de yer aldığı Yüksek Mimar Murat Tabanlıoğlu oldu. GQ Generation Yenilikçilik Ödülü Şef Fatih Tutak’a takdim edildi. GQ Generation Tag Heuer Zamansızlık Ödülü ise oyuncu Erdal Beşikçioğlu’na sunuldu.
GQ Generation Eşitlik Ödülü doğa ve hayvan hakları konularında yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Aybüke Pusat’ın oldu. GQ Generation Sınırsızlık Ödülü dünyaca ünlü NBA oyuncusu James Harden’ın oldu. Törenden, after party’ye kadar gecenin tüm detayları, GQ Türkiye dijital platformları ve PUHU TV’den canlı olarak yayınlandı. GQ Türkiye Men Of The Year bu sene Samsung Galaxy ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. Gecenin diğer destekçileri ise Tag Heuer, Eleventy, Kempinski Hotel The Dome Belek, Lexus, Piguet, Bitci, Lucca oldu. Ödül törenine mekan sponsoru olarak Galataport İstanbul ev sahipliği yaptı.